34 Spotkanie PLSSUG Lublin

This is a past event

17 people went

Location visible to members

Details

Zapraszamy na trzecie spotkanie grupy w tym roku.

Marcin Pigłowski opowie o planach zapytań, a Andrzej Dziurda znowu potraktuje nas Powershellem.

Agenda:
17:00-17:10 Rozpoczęcie spotkania

17:10-18:10 Plany zapytań | Marcin Pigłowski

18:10-18:25 Przerwa na małe co nieco <%)

18:25-19:25 Powershell - podstawy | Andrzej Dziurda

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa, będą ciekawe gadżety do zgarnięcia :)

Poniżej krótkie opisy sesji:

Plany zapytań

Plany zapytań, czyli sposób wykonywania naszych poleceń przez silnik bazy danych. Umiejętność ich odczytania i analizowania pozwala zrozumieć procesy jakie zachodzą podczas komunikacji z SQL Serverem.

Na sesji zostaną umówione zarówno zagadnienia teoretycznie związane z tą tematyką jaki przedstawiona w postaci dem praktyczna analiza planów zapytań.​

Powershell - podstawy

Po przedstawieniu na poprzedniej sesji możliwości PowerShella, nadszedł czas by poznać jego podstawy i zacząć go na co dzień używać. Dzięki aliasom, zastąpienie dobrze znanego wiersza polecenia PowerShellem nie musi wiązać się z jednorazową zmianą wszystkich starych nawyków. Początkowo można próbować wpisywać polecenia takie same jak w CMD, by stopniowo co raz bardziej wykorzystywać możliwości jakie daje nowa powłoka.

Na sesji zostaną omówione podstawowe elementy języka, takie jak zmienne, tablice, oraz potoki. Zostanie również zaprezentowane w jaki sposób korzystać z obiektowości.

Info o naszych prelegentach:
Marcin Pigłowski

Od ponad 6 lat pracuje w firmie Asseco Business Solutions na stanowisku specjalisty ds. baz danych. Głównym jego zajęciem jest analiza i optymalizacja procesów SQL.

Andrzej Dziurda

Administrator w Centrum Przetwarzania Danych Asseco Business Solutions S.A. Na co dzień zajmuje się administracją oraz wdrażaniem systemów Windows na serwerach oraz komputerach klienckich.

Języka PowerShell używa za równo do pisania złożonych skryptów, jak i podczas codziennej pracy w konsoli.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Asseco Business Solutions, która znajduje się przy ul. Wallenroda 4C.

Informacja dla osób, które jeszcze u nas nie były: aby dostać się do środka należy dzwonić do sekretariatu z domofonu znajdującego się obok głównych drzwi wejściowych ( http://tinyurl.com/assecobslublin ) lub zadzwonić na numer telefonu, który zostanie umieszczony na kartce na drzwiach.