90 Spotkanie PLSSUG Warszawa - Włodek Bielski i Bartosz Ratajczyk

This is a past event

39 people went

Location image of event venue

Details

Serdecznie zapraszamy Was na drugie w tym sezonie spotkanie naszej grupy. Tym razem mamy nadzieję, że zasili nas także brać akademicka, która właśnie podwija rękawy przed zmierzeniem się z wyzwaniami nowego semestru. Spotkamy się w czwartek, 8 października 2015 r. w warszawskiej siedzibie Microsoft i pociągniemy nieco tematy związane z administarcją oraz programowaniem bazodanowym.

Agenda:

18:00 - 18:15 Powitanie

18:15 - 19:15 Włodek Bielski - "Bezpieczne dane: RLS i Always Encrypted"

Abstrakt:

Na kolejnym spotkaniu grupy zajmiemy się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem danych, zarówno przechowywanych lokalnie jak i tych w chmurze. Rozważymy różne scenariusze wykorzystania Row-Level Security, w tym do zarządzania dostępem do hurtowni danych SQL Server 2016. Przyjrzymy się też w jaki sposób funkcja Always Encrypted może uprościć przechowywanie i przetwarzanie wrażliwych danych (np. osobowych) w chmurze Microsoft Azure.

19:15 - 19:30 Networking, luźne rozmowy

19:30 - 20:15 Bartosz Ratajczyk - "Co to te CTE i jak zrobić PIVOT?"

Abstrakt:

Całkiem niedawno spotkałem się z kilkoma osobami, gdzie część z nich miała pewną trudność w zrozumieniu i stosowaniu takich konstrukcji jak rekurencyjne CTE, PIVOT i UNPIVOT czy GROUPING SETS. A część nawet nie była do końca świadoma co one dają. Na tej krótkiej sesji pokażę o co w tym chodzi i jak drobnymi krokami dojść do wniosku, że to w sumie nawet dość intuicyjne i czasem przydatne sposoby do zastosowania. Sesja przeznaczona dla osób, które mają mniejsze doświadczenie w pisaniu kodu T-SQL, albo chciałyby zrozumieć gdzie ta rekurencja się ukrywa, czy dowiedzieć się, że nawet nie mają świadomości, że GROUPING SETS to dla nich właściwie chleb powszedni.

Bartosz Ratajczyk – programista baz danych i aplikacji, od dziesięciu lat pracujący z SQL Server (jeszcze w wersji 2000). Przez większość kariery zawodowej związany z wiodącą firmą na rynku telekomunikacyjnym, a od kilku miesięcy konsultant w firmie 7N. Posiadacz certyfikatów MCTS SQL Server 2008, MCSA SQL Server 2012, a od wakacji także MCT. I stara się o kolejne.

Włodek Bielski jest doświadczonym konsultantem i architektem BI. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując na rzecz międzynarodowych firm w sektorach FMCG i Retail. Na codzień zarządza wyspecjalizowanym zespołem konsultantów BI w ITMAGINATION. Interesuje się najnowszymi trendami w analityce danych, w tym rozwiązaniami w chmurze Microsoft Azure oraz Big Data. Włodek jest absolwentem Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie studiuje też psychologię na warszawskiej SWPS.

Jeśli wiecie czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na

[masked]

Zapraszamy,

Leszek i Hubert