18. Spotkanie PLSSUG Bydgoszcz i Toruń

This is a past event

18 people went

Details

Po przerwie na wakacyjnej zapraszamy Was na kolejne spotkanie Grupy. Tym razem w Toruniu.

Plan zajęć na 11 października:

17:00 - 18:30 Stefan Woliński - "Wprowadzenie do R Services"

Język R jest jednym z najlepszych narzędzi służących do zaawansowanych analiz statystycznych, przetwarzania oraz eksploracji danych.
Wersja 2016 SQL Server wprowadziła możliwość analiz przy użyciu skryptów napisanych w tym języku, uruchamianych z poziomu silnika baz danych.
W trakcie sesji zostanie pokazane piękno prostoty kodu napisanego w R oraz jego ogromne możliwości. Dodatkowo zostanie zaprezentowane wykonywanie skryptów z poziomu SQL Server i wykazane co nam daje ta integracja.

18:30 - 20:00 Tomasz Waloszek - "Śledzenie zmian w naszej bazie danych czyli Change Tracking, Change Data Capture, Temporary Table w SQL Server"

Często zadajemy sobie pytanie jak śledzić zmiany na naszej bazie danych. Na spotkaniu sprawdzimy jakie możliwości daje nam SQL Serwer. Podczas sesji sprawdzimy na czym polegają poszczególne mechanizmy, jakie dają nam możliwości, czym się od siebie różnią. Oczywiście nie obejdzie się bez teorii, ale będzie jej stosunkowo mało. Głównie na przykładach postaramy się odpowiedzieć na pytanie które z mechanizmów dają nam większe możliwości.

Spotykamy się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, tym razem Sala S9, ul. Chopina 12/18, Toruń