Velikonoční 27. Sraz Přátel PHP v Brně

This is a past event

23 people went

PeckaDesign

Purkyňova 1773/2 · Brno-Královo Pole

How to find us

Přijeďte šalinou č. 12, to je nejlepší spoj. Vystupte na zastávce Dobrovského a potom už rovnou za nosem. Nebo doražte po svých. Po akci zajdeme tradičně na pivo – takže kolo, či auto by vám stejně zůstalo smutně stát u nás na dvorku.

Location image of event venue

Details

Uplést pomlázku, naškrobit kroj, seřídit řehtačku… počkat – ještě něco? No jasně! Zajít na velikonoční 27. Sraz Přátel PHP v Brně.

Sraz tentokrát proběhne v netradičním formátu. V přednáškách vám odhalíme naše dojmy a postřehy z únorové Vue.js konference v Amsterdamu, kde jsme nasáli tipy k Vue.js technologii. Z rukávu naškrobené haleny vytáhneme i 100 typických kulturních nedostatků každého týmu, které si rozebereme ve 4 příčinách a prozradíme co s nimi. Jako jinoch děvčicu s tatarem nás provětrají i témata o pull requestu v PHP a lokální spuštění Travis CI Build.

Program:
18:00 - scházení se, diskuze
18:30 - krátké uvítání a začátek přednášek
21:00 - posezení u piva

Přednášky:

👨‍💻 Jan Kadeřábek – Cesta k frontendové revoluci na běžícím projektu v podání Vue.js
jQuery je mrtvé, to jsme všichni slyšeli už několikrát, jaká je ale cesta přechodu na novější technologie v běžícím projektu? Ukážu vám, jak jsme vyzkoušeli populární Vue.js, který jsme nakonec s řadou dalších inovací v rámci frontendu dostali do produkce na velkém projektu.

👨‍💻 Michal Abaffy – Čtyři hlavní příčiny dysfunkčních návyků v týmu
Mám pro vás seznam se stovkou typických kulturních a sociálních nedostatků v týmech, které podkopávají pracovní výkony, náladu i morálku. Většinu z nich můžete s jednoduchými tipy a nenáročnou prací na čtyřech základních příčinách minimalizovat, ale i navždy smazat z povrchu programátorského.

👨‍💻 Jakub Englický – Jak si lokálně spustit Travis CI Build
Buďte za profíka a odevzdejte PR na první dobrou. Vše si nejdřív nanečisto pustíme lokálně skrz lokální Travis CI a poté už build na Travisu bude hračka.

👨‍💻 Milan Pála – Jak jsme neposlali pull request do PHP
Zjistili jsme, že nám v PHP chybí určitá funkcionalita, která by tam podle nás být měla. Připravili jsme PR, odeslali a až potom se podívali, proč ho vlastně před námi neposlal někdo jiný. :) Podělím se s vámi alespoň o zkušenosti s úpravami v PHP.

Nezapomeňte se zapsat, svátečně naladit a hlavně počítat s tím, že na akci bude jako vždy občerstvení a vychlazené pivko.

Ve středu 17. 4. se na vás těšíme. Péhápkaři i celá Pecka!