Skip to content

Open Source Brag Kraków #1

Photo of
Hosted By
Konrad M.

Details

Zainspirowani nie tak dawnym bardzo dobrym pomysłem na Open Source Brag z Warszawy (http://www.meetup.com/Warszawa-Java-User-Group-Warszawa-JUG/events/186345502/) sprowadzamy tą formułę spotkania i do nas!

Sponsor spotkania - inFakt

Dzięki należą się sponsorowi spotkania: infakt.pl (http://infakt.pl/), dzięki któremu będziemy mieli zapewnioną pizzę!

Format i cel spotkania jest bardzo prosty:
Pokazujemy swoje projekty open source, celem którego kolwiek z następujących: [pochwalenia się, zachęcenia do używania, poproszenia o pomoc, poproszenia o review, etc etc].

Podczas spotkania każdy z prezentujących dostanie około 10 minut na przedstawienie swojego projektu. Może to być w formie prezentacji, albo live-coding, albo jakikolwiek inny format. Wymaganie co do prezentowanego projektu jest tylko jedno: musi być dostępny na jakiejś licencji Open Source / Free Software - poprosimy o link do projektu aby go promować na meetupie :-)

Zgłoszenia:
Zgłoszenia talków prosimy albo umieścić w komentarzach na meetupie albo wysłać na konrad.malawski@java.pl to je dopiszemy do meetupu!

Spontaniczne talki również są mile widziane oczywiście, jednak celem zachęcenia uczestników :-)

Agenda:

Talks:

  • Jarek & Konrad - OpenSourcerers (10min) - "Co to ten open source i jak to robić?" Opisy na przykładach projektów open source jak zostać contributorem, jak założyć projekt oraz jaki tooling polecamy.

  • Krzysiek Pączkowski - inFakt.pl (10min)
    O tym jak infakt pomaga zarobić w IT - również z Open Source!

Lightning talks:

• Jarosław Pałka - Shelly

  • https://bitbucket.org/kcrimson/shelly - Shelly, a REPL "application server" (I hope you get the joke!)

• Konrad Malawski - Akka Persistence HBase - https://github.com/ktoso/akka-persistence-hbase - a community plugin for Akka persistence, to make it possible to store events in HBase.

• Łukasz Dubiel - histrion - https://github.com/bambuchaAdm/histrion - Tiny library for using Slick in Akka system less painfull

• Jerzy Chałupski - microorm - A library for creating POJOs from Android Cursors and converting them back into ContentValues. - https://github.com/chalup/microorm (https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fgithub.com%2Fchalup%2Fmicroorm&sa=D&sntz=1&usg=AFQjCNFQiuNqTMBRAFKXChQB60Z6So5XIQ)

• Mateusz Herych - android-db-commons - https://github.com/futuresimple/android-db-commons (https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fgithub.com%2Ffuturesimple%2Fandroid-db-commons&sa=D&sntz=1&usg=AFQjCNEEmaRXrElmNE1hAoJxDpb5_F7OcA) - Some common utilities for ContentProvider/ContentResolver/Cursor and other db-related Android stuff

• Szczepan Faber - gradle / mockito - http://www.gradle.org/ && https://code.google.com/p/mockito/

  • Krzysiek - embedded-redis - https://github.com/kstyrc/embedded-redis
    allows to run Redis executable from Java code in order to support integration testing against real redis instance

... ty!?

Dla odważnych prezentujących swoje projekty znajdzie się troszkę nagród i wyróżnień...

Rynek Główny 12, 3 piętro · Kraków