Spotkanie PJUG & SmartRecruiters - CI/CD oraz Systemy rozproszone

Are you going?

7 spots left

Share:
Location image of event venue

Details

We współpracy z SmartRecruiters (https://www.smartrecruiters.com/) zapraszamy na nasze kolejne spotkanie, które odbędzie się 11tego grudnia w siedzibie firmy SmartRecruiters przy ul. Fabrycznej 20A od godz. 18:00.

Tym razem gościć będziemy Michała Nowaka oraz Jakuba Kubryńskiego.

Michał opowie jak zakończyły się 3 lata inwestycji w CI/CD w SmartRecruiters, a następnie Kuba opowie o systemach rozproszonych - droga do i życie na produkcji.

Oto szczegóły wystapień:

1. "Shipping fast when the world wants to slow you down" - Michał Nowak

Startupy są trudne! Startupy B2B są trudne podwójnie. Z jednej strony musisz ciągle iterować nad produktem i dostarczać nowe funkcjonalności ekstremalnie szybko, z drugiej strony musisz chronić wrażliwe dane swoich klientów, utrzymywać perfekcyjny uptime i walczyć z pokusą aby customizować produkt dla największych klientów.
Jak chronić się przed tą gigantyczną presją? Jak projektować narzędzia i praktyki które pozwalają każdemu na szybki deployment i dynamiczną iteracje, nawet na bardzo wrażliwym kodzie (np autoryzacja lub modele finansowe).
W swoim talku, Michał opowie jak zespół SmartRecruiters przeskalował tempo deploymentu od 4 do 800 razy na miesiąc i zaadoptował Continuous Delivery / Deployment. Opowiemy o wprowadzeniu modelu deploymentu używanego w firmie GitHub (GitHub Flow), o automatycznym zarządzaniu dependencjami, o shadow releases i parallel code paths i ostatnich usprawnieniach: consumer-driven contracts.
A wszystko to podczas iteracji nad wrażliwymi danymi i współpracując z niektórymi z największych światowych korporacji.

2. "Systemy rozproszone - droga do i życie na produkcji" - Jakub Kubryński

O systemach rozproszonych czy też szczególnie popularnej ostatnio ich odmianie mikroserwisowej słyszał chyba każdy. Prawie każdy nawet uruchomił taki system na swoim laptopie. Co różni taki proof-of-concept od systemu production-ready? Kiedy stworzyliśmy mikroserwisy a kiedy jedynie rozproszony monolit? Jakie wyzwania niesie za sobą utrzymanie na ich produkcji? Właśnie na te pytania odpowiedzi poznacie podczas prelekcji.

Podczas spotkania przewidzieliśmy czas na networking przy pizzy, a na zakończenie spotkania rozlosujemy licencje i książkę "Clean Architecture".
Spotkanie w siedzibie firmy SmartRecruiters ul. Fabryczna 20A - 3 piętro. Możliwość zaparkowania pod biurem - wjazd od ulicy Fabrycznej lub Mogilskiej.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona bardzo prosimy o zapisy faktycznie osoby zainteresowane :)