Past Meetup

Spotkanie Poznań JUG: Haskell, TypeScript oraz Azure Machine Learning (3 talki)

This Meetup is past

110 people went

Baraniaka 6

Baraniaka 6 · Poznań

How to find us

Espeo Software, Baraniaka 6, Malta Office (parter)

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na Spotkanie Poznań JUG w nowej siedzibie Espeo Software! Firma przeniosła się do większego biura w Malta Office Center i przygotowała spotkanie na którym wysłuchamy trzech tematów po 30min.

* Karol Samborski - Okręt flagowy języków funkcyjnych
Karol, interesuję się funkcyjnymi językami programowania. W Haskellu programuję od ok 10 lat. Pisałem zarówno małe jak i duże komercyjne projekty. Ta prezentacja opowiada o tym czym tak naprawdę ten język się wyróżnia

* Przemysław Pietrzak - Typescript, Java tylko, że na froncie
Na co dzień programuje w JavaScripcie i Node.js'ie, a po nocach w Elmie i Reasonie. Fan programowania funkcyjnego i starych filmów. Twórca takich bibliotek jak rembrandt i pyMonet.
Podczas mojej prezentacji postaram się pokazać jak TypeScript może rozwiązać błędy od których nie stroni JavaScript, jak dużo możemy z niego wycisnąć i, że jest to język bardzo podobny do Javy czy C#.

* Sebastian Superczynski - Automatic Jira Task Estimation in Azure Machine Learning
Sebastian od 3 lat prowadzi warsztaty z Azure Machine Learning. Pokażę, czy Jira może sama estymować tickety bez ingerencji programistów, przekazując ilośc Story Pointów podczas pisania treści ticketa. Jak wiele rzeczy trzeba wziąć pod uwagę, aby model wyliczył prawidłową estymatę.

Zapraszamy serdecznie!!!