Spotkanie JUG z F-Secure:SpringBoot na AWS / Benchmarki / Rapid Detection Center

This is a past event

83 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiego JUGa które odbędzie się we współpracy z firmą F-Secure. Poniżej znajdziesz agendę a spotkamy się we wtorek 21 maja w Concordia Design przy ul. Zwierzynieckiej 3 (sala Memo)

Tematy:

- "Uruchamianie i monitorowania aplikacji Spring Boot na AWS"
AWS nie musi być skomplikowany. Sesja live demo pokazująca jak uruchomić aplikacje Spring Boot na AWS Beanstalk i monitorować jej stan z wykorzystaniem AWS CloudWatch

Krzysztof Witkowski - programista z zawodu i zamiłowania, obecnie rozwija systemy działające w AWS dla F-Secure, wcześniej praca m.in. w Amazonie (gdzie rozwijałem TTS dla Amazon Echo), >10 lat komercyjnego doświadczenia w rozwoju oprogramowania

- "O dobrym benchmarku słów kilka"
Trudno znaleźć dobry benchmark. Niewiele osób wykonuje je na co dzień, a jeszcze mniej robi to dobrze. W trakcie wystąpienia dowiecie się jak napisać benchmark od podstaw, jakie są najczęstsze błędy i jak ich uniknąć.

Filip Sochal - junior software engineer w F-Secure, prywatnie ogromny fan planszówek, astronomii, literatury i wiedźmina.

- "Dzień w Rapid Detection Center"
To, że zagrożenia istnieją wie chyba każdy. Ta prezentacja pokaże wam 3 najbardziej popularne rodzaje zagrożeń z jakimi firmy mają do czynienia, jak umieć je wykrywać i na nie odpowiadać. Poznacie analizy jak działają przykładowe zagrożenia, od początku do końca.

Filip Olszak - zajmuje się service improvement w rapid detection service (Service Quality Analyst), szukając zagrożeń, monitorując dane i ostrzeżenia ze środowisk klientów oraz wykrywając anomalie i oznaki naruszenia danych. Zespół, w którym pracuje przygotowuje organizację do zaawansowanych ataków cybernetycznych, przed i po ich wystąpieniu. Wszystko po to aby wykryć najzdolniejszych atakujących w ciągu kilku minut, z całodobowym zasięgiem.

Zapraszamy na spotkanie!!