code_talks - Mikro-konferencja dla programistów i fascynatów programowania

This is a past event

84 people went

Location image of event venue

Details

Hej!

Zapraszamy na code_talks organizowane przez PSI!
Jest to mikro-konferencja dla programistów i fascynatów programowania. Termin to 3 Października 18:00, spotykamy się w Concordia Design (ul. Zwierzynecka 3, sala Memo) i posłuchamy dwóch prezentacji.

* Sebastian Łaskawiec - Keycloak - uwierzytelnianie i autoryzacja w świecie mikro-serwisów

Nazwa użytkownika i hasło… Niby niewiele a można na tej podstawie zrobić bardzo dużo. Ale jak to się ma do mikro-serwisów? Jak to się dzieje, że nie musimy się logować do wielu stron w firmie, tylko do jednej? I co to są te „tokeny”? Na te i inne pytania otrzymacie odpowiedź podczas prezentacji. Poznacie świat uwierzytelniania autoryzacji. Sprawdzimy, co to jest ten oAuth i czy uprawnienia można oddelegować.

Sebastian Łaskawiec - jest programistą zajmującym się projektami Keycloak i Red Hat Single Sign-on w firmie Red Hat. Specjalizuje się przede wszystkim w integracji z chmurami opartymi o kontenery, takimi jak OpenShift czy Kubernetes. W wolnym czasie, zajmuje się badaniami nad wykorzystaniem Uczenia Maszynowego w automatycznym utrzymaniu i optymalizacji infrastruktury - nurcie NoOps. Prywatnie - ojciec, gitarzysta i domowy piwowar.

* Grzegorz Miebs - Wydajne metody wykorzystania statycznych danych w rekurencyjnych sieciach neuronowych

Rekurencyjne Sieci Neuronowe (RSN) stały się jednymi z najbardziej użytecznych narzędzi do przewidywania danych sekwencyjnych, takich jak szeregi czasowe. Poznacie metody pozwalające na wykorzystanie danych w RSN, które poprawią proces uczenia. Rozpracujemy przypadek użycia z prognozowaniem konsumpcji energii elektrycznej dla różnych klientów.

Grzegorz Miebs - jest doktorantem na wydziale Informatyki na Politechnice Poznańskiej badający takie obszary jak: uczenie maszynowe, wielokryteriowe wspomaganiem decyzji i analiza danych. Poza karierą naukową, pracuje w PSI Polska, gdzie zdobytą wiedzę przekłada na rozwiązania wspierające różne gałęzie biznesu.

Więcej informacji na stronie: https://www.psi.pl/pl/kariera/kariera-w-psi-polska/code-talks/

A na meetup zapraszamy do zapisywania się ;)
Liczba miejsc ograniczona!

DO ZOBACZENIA!