Past Meetup

MLMU #35 - Asociační pravidla – od dolování po praktické použití

This Meetup is past

27 people went

Location image of event venue

Details

Prezentace: T. Kliegr, J. Kuchař, S. Vojíř, V. Zeman (VŠE) - Asociační pravidla – od dolování po praktické použití

Abstrakt:

Cílem prezentace je seznámit a demonstrovat dolování asociačních pravidel a tvorbu pravidlových klasifikátorů zejména s pomocí aplikace EasyMiner. Aplikace je určena nejen pro akademické účely ale i pro praktická použití. Seznámíme se základní teorií dolování asociačních pravidel se zaměřením na velmi známý algoritmus apriori a jeho variantu FPGrowth. Následně představíme architekturu aplikace EasyMiner, která je koncipována jako moderní webové rozhraní nad sadou webových služeb. Služby zajišťují zpracování dat a dolování nad malými i velkými datasety (R vs Apache Spark). Součástí prezentace je také demonstrace praktického využití pravidlových klasifikátorů pro učení preferencí uživatelů a pro jednoduché doporučování obsahu.

Jazyk prezentace: Česky

Místo: Paralelní Polis, Dělnická 43, Praha 7

(Doporučujeme dopravu tramvají na zastávku Dělnická)

Program:

18:30 - (19:40) Prezentace

(19:40) - 20:00 Diskuze

20:15 - ... Networking v restauraci Kozlovna (cca 100m od Paralelní Polis)

Machine Learning Meetups jsou pravidelná setkání lidí, kteří se zajímají (nejen) o strojové učení. Přijďte si poslechnout a inspirovat se zajímavými přednáškami o cutting edge metodách, zkušenostech, nástrojích, aplikacích v praxi …

Ústředním bodem většiny meetupů je prezentace zajímavého hosta v úvodu setkání. Po ní to však zdaleka nekončí! Zájemci se mohou společně přesunout do blízké Kozlovny k dalšímu networkingu - seznámit se navzájem, probrat prezentaci, navzájem si poradit a pobavit se u dobrého piva a jídla.

http://www.mlmu.cz/ (http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.mlmu.cz%2F&h=UAQEzanfS&enc=AZPfOPy9gVHnHnDgqIEvFVPhKKV04x6xALdx5xtZCjQHz_5UZ_IvhEUSPU0CdybLFN4&s=1)