Ten, w którym odkrywamy domenę

This is a past event

50 people went

Details

Jak odkrywać dziedzinę problemu nie spędzając miesięcy na analizie wymagań? Jak utworzyć jasny obraz procesów biznesowych bez udziału w nudnych spotkaniach? Jak ujarzmić złożoność Twojej domeny i jak w ogóle zacząć ją modelować?

Event Storming to szybka, lekka technika do odkrywania i modelowania złożonych systemów. To również doskonałe narzędzie przyspieszające wymianę wiedzy między ekspertami domenowymi a osobami, które potrzebują ich wiedzy. Poprzez wizualizację zdarzeń i dyskusje uczestników buduje wspólne rozumienie problemu.

Podczas warsztatu będziemy pracować na przykładowej dziedzinie, odkrywając i mapując istniejące w niej procesy. Skupiając się na Big Picture i wcielając się w typowe role, zakleimy ściany toną karteczek. Każdy zebrany fragment informacji, pozwoli nam odpowiedzieć na kluczowe pytania: Jaki problem ma rozwiązać nasze oprogramowanie? Czy rozwiązujemy właściwy problem? Gdzie są największe ryzyka, a gdzie największa wartość?

Prowadzący:

Mariusz Gil
Software architect interesujący się złożonymi systemami o wysokiej wartości biznesowej, związany głównie z platformami webowymi. Event Storming maniac. ex-CTO, konsultant, speaker i trener w Bottega IT Minds. Z branżą IT związany od ponad 17 lat. Poza tematyką projektowania oprogramowania interesuje się rozwiązaniami big-data i machine-learning, a przede wszystkim osiąganych przy ich pomocy efektów biznesowych. Po godzinach oddaje się swoim innym pasjom, fotografii i gitarze elektrycznej.

Krzysztof Menżyk
Software craftsman z agile-owym mindsetem. Praktyk TDD skupiony na dostarczaniu oprogramowania wysokiej jakości. Tematyką testowania zaraża każdego napotkanego programistę. Uwielbia modelowanie, zgłębiając przy tym sekrety Domain-Driven Design. Preferuje produkty ponad projektami. Ostatnio zainteresowany przetwarzaniem współbieżnym z użyciem podejścia funkcyjnego. Prywatnie mąż i ojciec, uzależniony od squasha i piwa (koniecznie kraftowego).

Po warsztacie zapraszamy na część networkingową, podczas której będziecie mogli opowiedzieć o swojej dziedzinie i narzędziach wykorzystywanych do jej rozpoznania.