Ten ze świadomym budowaniem produktu

This is a past event

50 people went

Location image of event venue

Details

W październiku mamy dla Was warsztat w postaci gry!

Będziemy mogli przetestować Świadome budowanie produktu, czyli jak wziąć odpowiedzialność za produkt w trakcie jego powstawania.

Opis gry:

‘Ready Steady Go!’ jest symulacyjną grą scrumową, której celem jest zrozumienie, jak ważnym elementem pracy jest zebranie i prawidłowe opisanie wymagań. Ma pokazać, że jeśli wymagania są niewłaściwie zapisane, a zespół podjął decyzję o wzięciu ich do sprint backlogu, odpowiedzialność za PBI (Product Backlog Item) i ich realizację mimo braku niedoprecyzowania, od tej chwili bierze zespół.

Ma pokazać przepływ odpowiedzialności na każdym kroku i uzasadnić pracę nad PBI. Ma też wskazać, jak ważne są różnorodne sposoby opisywania PBI i sposoby na stworzenie indywidualnego dla zespołu mechanizmu opisywania PBI.

Gra nie określa, jak PBI muszą wyglądać, pokazuje możliwości, z których zespoły mogą korzystać.

Gra przeznaczona jest przede wszystkim dla zespołów scrumowcyh, które chcą poprawić wydajność swojej pracy. Przez zespoły scrumowe rozumiemy przede wszystkim dev team i PO. Gra pokazuje podział odpowiedzialności i dobrze, gdy wszystkie te role biorą udział w grze.

Warsztaty służą zrozumieniu, jak ważne jest zrozumienie wymagań tworzonego produktu i ich opisanie, dostosowane do potrzeb zespołu. Dzięki świadomemu, scrumowemu podejściu, poczucie odpowiedzialności za produkt rośnie wraz z wpływem, jak zespół ma na etapie powstawania produktu.

Warsztaty podzielone będą na 3 części: wprowadzenie, grę i podsumowanie.

Warsztaty poprowadzi Agata Sobek:
"Entuzjastka i ekspertka od Agile z praktyczną znajomością Scruma. Stawia na transparentną pracę zespołową i poczucie odpowiedzialności za wspólny cel. Stosuje podejście coachingowe. Zawsze gotowa do pomocy w ulepszaniu procesów zwinnych i Scrumowych. Mama dwójki dzieci na pełny etat oraz żywicielka dwóch kotów. W niedzielne wieczory ogląda NBA."