Produkt nad Wisłą: Metoda 'Goal-Question-Metric' w praktyce - Paweł Słowikowski

This is a past event

39 people went

Location image of event venue

Details

Opis:
Przy obecnych narzędziach do zbierania i przetwarzania danych, tworzenie kolejnych miar czy metryk nie stanowi problemu.
Jednak jak wybrać te najważniejsze, które warto obserwować? Jak nie popaść w pułapkę śledzenia ogromnej liczby wskaźników, z których nie potrafimy wyciągnąć właściwych wniosków?
A może do określania właściwych metryk można podejść w inny sposób? Chcemy Was zaprosić na zapoznanie się z prostym narzędziem GQM - Goal Question Metric i pokazać jak dobierać metryki do określonych celów biznesowych.

W trakcie warsztatu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się i przećwiczyć narzędzie GQM do wyznaczenia metryk w wybranych przykładach celów biznesowych. Paweł opowie także jak przygotować się do poprowadzenia takiego warsztatu u siebie w firmie i na co zwrócić szczególną uwagę.

O trenerze:
Paweł Słowikowski - Rapid People Developer. Zajmuje się maksymalizacją potencjału zespołów i organizacji. Łączy pracę nad usprawnianiem procesu wytwarzania produktów z wzmacnianiem aspektów interakcji międzyludzkich i rozwoju mocnych stron współpracowników. W branży IT od ponad 10 lat, a od ponad 8 z pokorą poznaje ile jeszcze nie wie w świecie zwinności i szczupłości. ‘Człowiek-metrówka’, trener z zamiłowania, fan Kanbana i podejścia ‘bierzesz zadanie - decydujesz’.
Współzałożyciel społeczności Agile Wrocław i Fundacji Zwinność.