PyLight #3

Are you going?

57 people going

Share:
Location image of event venue

Details

19. grudnia spotykamy się w Zendesk Kraków na naszym trzecim spotkaniu krakowskiej społeczności PyLight.

Tym razem przyjrzymy się Pythonowym narzędziom do pozyskiwania i analizowania danych.

"Web scraping w Pythonie - jakie przygody na Ciebie czekają i co zabrać w podróż” to temat prezentacji naszego pierwszego prelegenta Marcina Mycka.
Marcin tak przedstawia swoją prelekcję:
"Często informacje których potrzebujemy są dostępne publicznie na stronie/stronach internetowych, ale niestety nie są dostępne w przystępnej gotowej do ściągnięcia formie. Można je ręcznie znaleźć i skopiować, ale są na to sprytniejsze metody 🙂 Podczas prezentacji zobaczymy jak się zabrać za zbieranie danych z internetu i jakie przygody mogą się nam przydarzyć."

"PySpark can into space! Czyli o eksploracji kosmicznych danych słów kilka." to temat prezentacji naszego drugiego gościa Adrianny Woltmann.

Więcej o prelekcji:
"Co zrobić kiedy zamiast trzech stron z tekstami piosenek zescrapujesz cały Internet, a kod pandasowy zwróci Ci jedynie MemoryError zamiast pięknego DataFrame'a? Jak możesz przetworzyć dane o ruchu na swojej stronie (http://moj-slodki-blogasek.fotoblog.pl) założonej jeszcze w gimnazjum, która teraz stała się viralem?"

Adrianna Woltmann - Junior Product Analyst w Zendesk Sell (wcześniej Base CRM). Analizując dane dostarczam informacji, które pozwalają ulepszyć User Experience w produkcie. Projektuję A/B testy, analizuję ich wyniki, a wraz z zespołem Analitycznym i Data Platform stoję na straży jakości danych oraz dbam o data driven culture w naszej firmie.

W swojej pracy wykorzystuję wcześniejsze doświadczenie uzyskane w pracy nad projektami badawczymi na Uniwersytecie Jagiellońskim i - jako freelancer - z wykonywanych analiz statystycznych.

--------------------------------

Po prelekcjach zapraszamy na networking i darmową pizzę, napoje i piwo, zapewniane przez Zendesk Kraków.

Serdecznie zapraszamy!