Past Meetup

Quality Meetup #5

This Meetup is past

26 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na piątą edycję Quality Meetup, która odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 18:00 w Gliwicach, w Progress Barze (https://progressbar.pl/) (ul. Bojkowska 37A).

Najbliższe spotkanie będzie ostatnim przed majową konferencją Quality Excites.

O czym będziemy rozmawiać?

1. „Fluent interface w testach automatycznych” – prelekcję prowadzi Maciej Hryniszak (TalentLink Chief Architect, Lumesse).

Tworzenie zarządzalnych testów Selenium stanowi poważne wyzwanie. Podczas prelekcji Maciej opowie jak za pomocą kilku prostych wzorców zadbać o to, by zarówno programiści, inżynierowie automatyzacji jak i analitycy biznesowi mogli rozmawiać o kodzie w prosty i czytelny sposób.

Maciej jest pasjonatem tworzenia oprogramowania z ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu i utrzymaniu wielu kluczowych rozwiązań softwareowych. Gdziekolwiek się pojawi rozpowszechnia nowe i zaktualizowane rozwiązania dla problemów biznesowych.Tworzy oraz utrzymuje wiele pluginów systemu Grails, do powstania którego się przyczynił. Maciej jest również korporacyjnym trenerem Subversion i Git. Jego działania można śledzić na stronie http://padcom13.blogspot.com, gdzie prawdziwe problemy znajdują swoje rozwiązania.

2. „Sins of Software Automation” – prelekcję prowadzi Marcin Drobik (Software Engineer, Future Processing).

Testy automatyczne to więcej niż tylko wynik potwierdzający działanie programu – to zazwyczaj całkiem spora część całego kodu w projekcie, część, o której często zapominamy w naszych procesach projektowych (standardy jakości, code review, statyczna analiza, itd.). Bardzo często jest to część,
w której na światło dzienne wychodzą niedociągnięcia i potknięcia kodu produkcyjnego, które ignorujemy. Podczas prelekcji Marcin pokaże i przeanalizuje przykłady takich napotkanych (i nieraz dokonanych) "grzechów".

Marcin jest inżynierem oprogramowania z zamiłowania i wykształcenia. Przez 9 lat pracy zawodowej tworzył projekty w różnych technologiach, natomiast ostatnie kilka lat poświęcił na lepsze poznanie platformy .NET. Jest wielkim fanem eXtreme Programming oraz nurtu Software Craftsmanship. Obecnie, pracując w Future Processing, wspiera inne zespoły w definiowaniu procesu wytwarzania oprogramowania, utrzymaniu wysokiej jakości kodu, doborze narzędzi, szacowaniu i zagadnieniach związanych z szeroko pojętym projektowaniem aplikacji.

Do zobaczenia!