Meetup na Barce #2

Are you going?

10 spots left

Share:

Barka

Podgórska 16 · Kraków

How to find us

Barka koło Kładki Bernatka, vis-a-vis budynku przy ul. Podgórskiej 16, Kraków (na zdjęciu poniżej słowa Barce – od 'B' do połowy 'C').

Location image of event venue

Details

Dokładnie jeden miesiąc po inauguracji lokalnej społeczności miłośników technologii React Native ruszamy z następnym meetupem! Kolejne porywające prelekcje, prelegenci i najwspanialsi uczestnicy!
[masked] r. o 19:00 zapraszamy na drugi meetup React Native Community Kraków. Event przeprowadzimy na Barce zacumowanej koło Kładki Bernatka ⛵.

Oczywiście, wstęp całkowicie darmowy, zaś napoje i posiłek regeneracyjny zawdzięczamy sponsorom!

Agenda:

19:00 – 19:15 – Networking Part 1

19:15 – 19:20 – Krzysztof Magiera – Rozpoczęcie eventu

19:20 – 19:45 – Dominik Sokal – Software Mansion

Expo Turtle – czyli jak zbudować i opublikować aplikację mobilną w kilka minut.

Stworzenie aplikacji w React Native jest bajecznie proste. Nawet jeśli wcześniej wiele nie programowałeś, to przystępność, jaką oferuje React Native, pozwala stworzyć coś wartościowego niewiarygodnie szybko! Ale to nie wystarcza, bo co nam po aplikacji, jeśli nie będzie udostępniona? Tutaj niejednokrotnie zaczynają się problemy. Zazwyczaj okazuje się, że proces budowania i publikowania aplikacji jest niejasny i skomplikowany dla początkujących użytkowników. Po raz kolejny z pomocą przychodzi Expo, które udostępnia zestaw narzędzi, dzięki którym zbudowanie plików binarnych i udostępnienie ich całemu światu sprawdza się do uruchomienia kilku prostych poleceń w konsoli.
Czym jest Expo Turtle? Jak go używać? Jak działa pod spodem?

19:45 – 20:00 – Coffee break

20:00 – 20:25 – Rafał Ciurkot – Qualtrics
Nasza droga do multiplatformowej aplikacji mobilnej

W połowie 2018 roku stanęliśmy przed niosącym potężne konsekwencje wyborem. W jakiej technologii zacząć budować naszą nową aplikację, którą będziemy rozwijać przez kilka najbliższych lat? Mieliśmy tylko jedno wymaganie: aplikacja ma być multiplatformowa. Dostaliśmy również pełną autonomię, a co za tym idzie braliśmy pełną odpowiedzialność. Tygodnie prób i błędów minęły – wybraliśmy.
W tej prezentacji postaram się przekazać wskazówki na przynajmniej część z tych pytań: Którą technologię wybrać? Co zrobić? Jak żyć?

20:25 – 20:50 – Michał Osadnik – Software Mansion
Tak wiele danych, tak mało czasu.
O problemach wyświetlania dużych list danych, React Native’owych rozwiązaniach i planach na przyszłość.
Listy stanowią podstawowy mechanizm aplikacji mobilnych. Każda lista jest inna i opowiada inną historię swojego życia. Każda też ma swoje indywidualne potrzeby, którym trzeba zaradzić. Zazwyczaj jednak z każdą da się dogadać.
Jakie ograniczenia stają przed użytkownikami Reacta Native w tym zakresie? Jak sobie z nimi radzić? Jak dobrze optymalizować wyświetlanie danych w zależności od sytuacji? Czy warto wierzyć w recykling? Czy są mechanizmy uniwersalne? Czego wciąż brakuje w porównaniu do natywnego developmentu? Co oferuje React Native dziś i co zaoferuje jutro?

20:50 till late – Networking Part 2

– – – – – – – – – –

Zachęcamy też do kontaktu chętnych prelegentów! Jeśli nie w tym miesiącu, to może w kolejnym lub jeszcze następnym?

Ostatnia, tym niemniej ważna sprawa. Pisaliśmy już o tym, że chcemy wspólnie z Wami ustalić koncepcję meetupów. Mamy pierwsze odpowiedzi z rozesłanej ankiety. Dziękujemy za odpowiedzi i... prosimy o jeszcze. Wypełnienie poniższej ankiety i dopisanie własnych uwag i spostrzeżeń pomoże w kreacji kolejnych spotkań. Przyjmiemy taką formułę, która będzie najlepsza dla rozwoju naszej społeczności.

Dla wszystkich, którzy jeszcze jej nie wypełnili ankieta tutaj:
https://goo.gl/forms/naUP8cBFvanneCF52