addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupsimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruseryahoo

Sekcja Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa

Sekcja została powołana do życia w październiku 2014 roku. Jest odpowiedzią na zainteresowania studentów zagadnieniem cyberbezpieczeństwa oraz dynamiczny rozwój tej dziedziny w ostatnich latach i związanych z nim zagrożeń.

Ma ona za zadanie rozszerzyć wiedzę studentów kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i nie tylko, dotyczącą aspektu bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego w kontekście cyberzagrożeń i rozwoju technologii.

Ponadto, dąży ona do integracji ludzi zainteresowanych tym obszarem nauki, wymianę myśli i doświadczeń, nawiązywaniem współpracy (również pomiędzy studentami a firmami/organizacjami skupiającymi się wokół zagadnień cyberbezpieczeństwa) oraz rozpropagowania zawodów powiązanych tematycznie z obaszarem działalności sekcji np. ochrona danych osobowych.

Głównymi obszarami merytorycznymi, na których skupia się działalność Sekcji są ochrona informacji, cyberprzestępczość, cyberwojna oraz ochrona infrastruktury krytycznej postrzegana przez prymat cyberprzestrzeni. Sekcja stara się również przybliżyć bliżej nieobeznanym metody indywidualnego zabezpieczania się przed niebezpieczną działalnością w Internecie.

W ramach organizacji spotkań i warsztatów współpracowaliśmy między innymi z Instytutem Kościuszki, Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń czy Krajowym Stowarzyszeniem Informacji Niejawnych.

Promujemy oraz uczestniczymy w wydarzeniach zewnętrznych w Krakowie i w Polsce o tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem np. Europoltech 2015, Confidence 2015 oraz CYBERSEC 2015.

Członków naszego Koła zachęcamy do aktywnego włączenia się w działalność Sekcji poprzez zgłaszanie pomysłów, pomoc przy organizacji wydarzeń, promocji Sekcji oraz reprezentowania jej podczas konferencji i spotkań poza Kołem.

Na nasze spotkania zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane powyższymi zagadnieniami.

Znajdź nas na FB: https://www.facebook.com/KNBNUJ


Join us and be the first to know when new Meetups are scheduled
Log in with Facebook to find out
By creating a Meetup account, you agree to the Terms of Service

Recent Meetups

What's new

 
Founded Nov 10, 2014

People in this
Meetup are also in:

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy