Monitorowanie systemów oraz testy E2E

Are you going?

42 spots left

Share:

Olivia Sky Club

Olivia Tower, Al. Grunwaldzka 472A Olivia Tower (12. piętro) · Gdańsk

How to find us

Olivia Sky Club mieści się na najwyższym piętrze budynku Olivia Tower w Gdańsku.

Location image of event venue

Details

Już 13 grudnia zapraszamy na spotkanie z duetem super specjalistów z pokładu Skyrise. Marcin Budny opowie o narzędziach dla developerów .NET, a Łukasz Kędziora przedstawi problematykę testów E2E.

1. Jak wykryć pożar na produkcji zanim użytkownicy zrobią dym? – Prometheus i Grafana dla programistów .NET

Czy twoja produkcja stoi aktualnie w ogniu? Jak szybko dowiesz się o takiej sytuacji? Lepiej nie czekaj aż powiedzą ci o tym twoi użytkownicy…
Monitorowanie systemów jest integralną częścią kultury DevOps. Pozwala twojemu zespołowi obserwować zachowanie systemu w codziennej pracy i reagować na problemy w momencie ich wystąpienia. Jest niezbędne, jeśli chcesz wdrażać nowe wersje wcześnie i często – dzięki monitorowaniu od razu wiesz, kiedy coś pójdzie nie tak i konieczna jest szybka akcja naprawcza.
Dlatego potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Wspólnie przyjrzymy się Prometheusowi i Grafanie, duetowi który pozwoli ci na gromadzenie i wizualizację statystycznych informacji o systemie w postaci szeregów czasowych. Pochylimy się nad formatem danych, zapytaniami i sposobami na wyciągnięcie użytecznych informacji z monitorowanego systemu i standardowych komponentów, takich jak bazy danych czy kolejki. Skupimy się szczególnie na narzędziach dla developerów .NET.

2. Testy E2E w oparciu natywny framework do automatyzacji aplikacji Angular i Angular js.

Jak przeobrazić proces tworzenia dokumentacji w "wykonywalną" dokumentację w postaci testów automatycznych?
Jak dobrze zaprojektować testy UI w oparciu o page object pattern?
Na to i kilka innych pytań udzielę odpowiedzi w oparcu o natywny framework do automatyzacji aplikacji Angular i Angular.js

Nasi prelegenci:

Marcin Budny - architekt i developer. Od ponad 10 lat w IT. Budowanie oprogramowania to jego pasja. Jego główny obszar zainteresowań to .NET, ale z ciekawością przygląda się reszcie świata developerskiego.

Łukasz Kędziora - tester, certyfikowany Scrum Master. Miłośnik psów myśliwskich z wrodzonymi umiejętnościami do psucia wszystkiego czego się nie dotknie.

W razie pytań zadzwoń lub napisz do Martyny -[masked] / [masked]

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.