addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupsimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruseryahoo

Kitap Okuma Grubu: Clean Code 1

 • Needs a location

 • “Honesty in small things is not a small thing” 

  Danimarka Atasözü


  Software Craftsmanship Turkey topluluğu olarak düzenlediğimiz ankette "Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship" kitabı açık ara öne çıktı. İlk olarak bu kitabı okuyacağız.

  Kitap için belirlediğimiz süre toplam 6 hafta. İlk 3 hafta sonunda 10. bölüm olan "Classes" dahil olmak üzere ilk 10 bölüm üzerine bir sohbet gerçekleştireceğiz.

  Günde sadece 7-8 sayfa okuyarak bu hedefe ulaşabilirsiniz. 


  Amaçlarımız

  • Ortak bir takvim vesilesi ile okuma alışkanlıklarımızı düzenlemek

  •  Paylaşımlarda bulunarak kitaplardan daha fazla fayda edinmek


  Katılımcılardan beklediklerimiz

  • Kitabın belirtilen bölümlerini dikkatle okumak

  • Okuma esnasında aklına takılan yerleri etkinlik sırasında sormak üzere not almak

  • Okuma esnasında ilgisini çeken ve önemli gördüğü yerleri paylaşmak üzere işaretlemek


  Etkinliğin İçeriği

  Etkinliğimiz yuvarlak masa sohbeti tarzı olacak. Kitabın başından itibaren bölüm bölüm gidilecek ve katılımcılar paylaşımlarını yapacaklar.  Faydalı ve keyifli bir sohbet olmasını diliyoruz. 


  Mekan ve Zaman

  Etkinliğin kesin yer ve zamanı belirtilen tarih yaklaştıkça duyurulacaktır.

Join or login to comment.

 • Attila A.

  Selam, “Honesty in small things is not a small thing” Uncle Bob'ın değilde Clean Code kitabınının önsözünde James Coplien'in kullandığı Danimarka atasözü. Danimarka'da satılan şeker kutusunun üzerinde görüyor ve önsöze ekliyor. "Ærlighed i små ting er ikke nogen lille ting." "Not just to pay attention to small things, but also to be honest in small things. This means being honest to the code, honest to our colleagues about the state of our code and, most of all, being honest with ourselves about our code. Did we re-factor our code before checking in? It is a recommended practice in Scrum that re-factoring be part of the concept of “Done.” Neither architecture nor clean code insist on perfection, only on honesty and doing the best we can. In Scrum, we make everything visible. We are honest about the state of our code because code is never perfect. We become more fully human, more worthy of the divine, and closer to that greatness in the details."

  November 29

  • Erkan E.

   Atilla Bey Merhaba,

   Bu ifadeyi yazarken kitabın o kısmını birden fazla kez okumuş olmama rağmen neden o şekilde bir hata yaptım bilmiyorum. Dikkatiniz ve düzeltmeniz için teşekkür ederim. Yanlış yönlendirmede bulunduğum için de bütün arkadaşlardan özür diliyorum. Daha özenli olmaya çalışacağım.

   Etkinlikte görüşmek üzere...

   November 29

Our Sponsors

 • iyzico

  Etkinlik Sponsoru

 • KWORKS

  Mekan Sponsoru

 • Microsoft

  Mekan Sponsoru

 • Mynet

  Mekan Sponsoru

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy