This Meetup is past

135 people went

Details

Git, geliştiricilerin araç kutusundaki en güçlü araçlardan biridir. Doğru kullanılırsa geliştiricilerin üretkenliğini önemli ölçüde arttırır ve atık ürünlerini sürekli olarak ortadan kaldırır. Geliştiriciler çoğunlukla farketmeden Git merkezli bir geliştirme kültürü geliştirirler.

Git'in evcilleştirilmesi gerekir. Birçok takım yanlış kullanım nedeniyle onlarca farklı tuzağa düşüyor ve bu nedenle Git'i kullanırken kendini çok rahatsız hissediyor. Hatalı komutlar ile Git tarihçesini ve commit graph'ı, kodu ve tercih edilen akış modelini ve stratejisini saniyeler içinde çöpe dönüştürüyoruz.

Agile Software Craftsman olarak, Git'i yıllardır kullanıyorum ve yüzlerce geliştiriciye her seviyede eğitim verme fırsatım oldu. Çok şanslıyım; Zaman içinde çok sayıda anti-pattern deneyimleyebilme şansım oldu. Bu buluşmada, anti-pattern'lerin neyle ilgili olduğunu ve tuzaklara düşmemek için ne yapmamız gerektiğini konuşacağım.

İÇERİK SEVİYESİ VE BEKLENTİSİ

Buluşmada Git kullanımı öğretilmeyecektir. O nedenle katılımcıların daha önce Git kullanmış olmaları buluşmanın daha verimli geçmesi açısından önemlidir.

Daha önce çeşitli konferanslarda anlattığım anti-pattern'lerin dışında 10+ farklı anti-pattern'den de bahsedeceğim. O nedenle buluşmamız 2 oturum şeklinde 2 saat sürecektir.

LEMİ ORHAN ERGİN

iyzico’da Agile Software Craftsman ve Agile Practice Lead görevlerini yürütmektedir.

Yazılım topluluklarında gönüllü olarak çalışmaktadır. Software Craftsmanship Turkey topluluğunun kurucusudur. Agile Turkey’in iki sene boyunca topluluk lideri olmuş, bu süre zarfında Agile Turkey Summit ve CraftSummit konferanslarında Ürün Sahibi rolünü üstlenmiştir.

SPONSORLARIMIZ

Topluluk ana sponsorlarımız Sahibinden.com ( http://www.sahibinden.com/ ) ve iyzico ( http://www.iyzico.com/)'ya destekleri için gönülden teşekkürlerimizi sunarız.

KONUŞMA DİLİ

Etkinlik Türkçe gerçekleşecektir. / Event will be in Turkish.

YİYECEK/İÇECEK

Etkinliğimizde çay, kahve ve atıştırmalık sandviçler bulunmaktadır.

KATILIM KOŞULLARI

Etkinlik tamamen ücretsizdir ve Software Craftsmanship Turkey topluluğunun gönüllü üyeleri tarafından düzenlenmektedir.

Etkinlik mekanına giriş yapılabilmesi için isim, soyisim ve email bilgilerine ihtiyacımız olmaktadır. Bu bilgileri RSVP (katılım yapacağım bilgisi) gönderenlere buluşmaya birkaç gün kala soracağız. Bu bilgilerin eksik ya da yanlış olması mekana girişinizde soruna neden olabilir. O nedenle bilgileri girme konusunda göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden çok teşekkür ederiz.

ULAŞIM

Sahibinden.com ofisine ulaşım için Google Maps ( https://www.google.com/maps/place/40%C2%B057)'e göz atabilirsiniz.

OTOPARK

Kapalı otopark imkanımız bulunmamaktadır. Araçları ile gelecek katılımcılarımız sokak üstüne araçlarını bırakabilirler.

ÖNEMLİ NOT

Eğer kayıt olmuş ancak bir şekilde etkinliğe katılım gösteremeyecekseniz, yapılan RSVP'nizi geri almanızı önemle rica ederiz. Hassasiyetiniz etkinlerimizin daha doğru planlanabilmesi için çok önemlidir.