Past Meetup

Bir CI (Continuous Integration, Sürekli Entegrasyon) Tecrübesi

This Meetup is past

103 people went

Akasya Alışveriş Merkezi

Akasya, Üsküdar 34660 İstanbul / Türkiye 0216 325 03 72 · Istanbul

How to find us

Etkinliğimiz Akasya Acıbem Ofis Kuleleri A-3 Blok Kat:12 adresinde yer alan **Saha Bilgi Teknolojileri ofisinde** gerçekleşecektir.

Location image of event venue

Details

Sony bünyesinde son bir yıl içinde şirkette geliştirdiğimiz bir projede sıfırdan CI hattı kurarak bunun projeye olan olumlu etkisini gözlemleme şansını buldum. Teoride Continuous Delivery/Deployment hedeflerine ulaşmak için en önemli basamak olarak bahsedilen CI aynı zamanda pratikte bir ekip üyesi gibi de çalışabiliyor. Bu konuşmada kurduğumuz hattı, sonuçlarını ve maaş almayan bu yeni ekip üyesini size anlatmaya çalışacağım.

Konuşmanın içeriği kullandığımız en temel araç olan Gitlab ve onun CI özelliklerini de kapsıyor. Dinleyiciler başlangıç seviyesinde GitlabCI öğrenmiş olacaklar.

KONUŞMACI: UMUT IŞIK, SONY

Umut Işık Orta Doğu Teknik Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü mezunudur. 2001 yılından beri devam eden iş hayatında birçok farklı projede çalıştı. Kariyerinin son yıllarında ellerini kirletmeyi bırakmadan ekip yöneticiliği yapmaya çalışıyor. Bilgi paylaşmanın hayatta insanın sahip olacağı en önemli erdem olduğuna inanıyor ve paylaşımın iki tarafında da olmayı ihmal etmemeye çalışıyor.