#5 Warszawskie Spotkanie Entuzjastów R

This is a past event

34 people went

Location image of event venue

Details

Serdecznie zapraszamy na październikowe spotkanie entuzjastów R.
Na najbliższym spotkaniu dwie prezentacje, których prelegentami będą Paweł Chudzian i Wit Jakuczyn.

Paweł opowie o tym jak „jak to Rozdzielić? a może podepRzeć?”. Podczas referatu dowiemy się jak w praktyce skorzystać z algorytmu SVM (Maszyny Wektorów Podepierających) do rozwiązania pewnego problemu klasyfikacji. Jakie mamy możliwości jeśli chodzi o implementacje, które rozwiązanie wybrać, czym one się właściwie różnią? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Tematem drugiej prezentacji będzie "Produkcyjne wdrażanie GNU R na przykładzie branży energetycznej".
W referacie Wit przedstawi swoje doświadczenia w dostarczaniu produkcyjnym rozwiązań stworzonych w środowisku GNU R. Wdrożenie wielu tysięcy linii kodu w GNU R jest niecodzienne i wymagało wytworzenia odpowiednio "dobrych praktyk", którymi Wit będzie chciał podzielić się ze słuchaczami. Przykładem wdrożenia będzie model średnioterminowy cen SPOT na polskim rynku energii.

BIO:
Paweł Chudzian, absolwent Politechniki Warszawskiej. Od kilku lat zawodowo wróży z krzemu, korzystając przy tym intensywnie z R-a. Wit Jakuczun ukończył doktorat w 2006 roku w Instytucie Podstaw Informatyki PAN. Od ponad 8 lat prowadzi firmę WLOG Solutions odpowiadając w niej za sprzedaż, rozwój biznesu oraz zarządzanie zespołem analityków. Zawodowo zajmuje się dostarczaniem profesjonalnych usług modelowania matematycznego. Jego specjalizacja to rozwiązywanie wieloskalowych problemów optymalizacyjnych. Posiada także duże doświadczenie w analizie i modelowaniu statystycznym danych. Przygodę z GNU R rozpoczął w roku 2004 a w 2006 dostarczył system do prognozowania popytu na gaz, który był prawdopodobnie pierwszym wdrożeniem produkcyjnym GNU R w Polsce. Od tego czasu język R stanowi jego podstawowe narzędzie w pracy.