This is a past event

61 people went

Details

Najbliższe spotkanie 23 kwietnia, zaczynamy o 18:00 od prezentacji, „Data science deathmatch: R vs. Python”, którą przedstawi Filip Cyprowski.

Druga prezentację rozpocznie Filip Stachura o 19:00, tytuł referatu to „Rozproszone obliczenia – SparkR”.

Pomiędzy prezentacjami zapraszamy na pizze i stymulujące rozmowy w kuluarach J

20.00 – Afterparty w Kwadracie ( http://www.kwadrat.waw.pl/ ) ul. Poznańska 7 lok. 8 (wejście od ul. Wilczej)

Krótkie bio prelegentów i abstrakt prezentacji.

Filip Cyprowski - główny analityk Sotrender na co dzień wykorzystujący R i Pythona przy analizie danych z ruchu w social media. Wielki fan obu języków oraz wszystkiego co związane ze znanym żółtym słoniem o imieniu Hadoop i jego zoo. Z wykształcenia kulturoznawca, z doświadczenia analityk, z pasji progamista.

Referat: „Data science deathmatch: R vs. Python”
Streszczenie: Prezentacja będzie oparta o doświadczenia w pracy z analizą danych z social media z wykorzystaniem R i Pythona. Porównamy możliwości obu języków w kluczowych obszarach dla praktyki data science (przekształcanie i wizualizacja danych oraz modele predykcyjne) oraz ich przydatność w tworzeniu aplikacji typu SaaS (kwestie prędkości, pamięci, połączeń z bazami SQL i NoSQL, debugowania itd.).

Filip Stachura - absolwent informatyki i matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w takich firmach jak Samsung i Microsoft, obecnie CEO w Dataflows.io, gdzie razem ze swoim zespołem tworzy arkusze kalkulacyjne nowej generacji przeznaczone dla biznesu. Na meetupie opowie Wam o rozproszonych obliczeniach platformie Apache Spark i możliwości jej wykorzystania dzięki pakietowi SparkR."

Serdecznie zapraszamy, tak jak na poprzednich spotkaniach, aby oszacować ilość jedzenia oraz wielkość sali prosimy o wcześniejszą rezerwacje miejsca i rejestrację za pomocą:

https://docs.google.com/forms/d/1ZT6FQMMTH7pwFmdI0NGTpK_I9VKlURXE2cRJnu4A5MI/viewform?usp=send_form

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.