This Meetup is past

69 people went

Details

WAŻNE

Update[masked]

[Od Olga] W związku z ogromną ilością maili i wiadomości jakie od Was dostaję niestety nie jestem w stanie na nie odpowiadać indywidualnie.

WSZYSTKIE dziewczyny, które zapisały się ma zajęcia za pomocą formularza googlowego, który dostępny był przez meetup, mają miejsce na zajęciach. Cześć z Was albo zrobiła typo w mailu albo ma domenę, która odbija maile ode mnie, więc mogły nie dostać maila z potwierdzeniem ew. mail jest w spamie.

Każda osoba jest zapisana na warsztat, który wybrała w ankiecie z wyjątkiem dziewczyn które zapisały się na dwa jednocześnie. Tu warsztat wybrałam ja po doświadczeniu z R.

Jeśli nie wypełniałyście ankiety/formularza zgłoszeniowego to znaczy, że nie jesteście zapisane. RSVP na meetupie się nie liczy.

Na warsztaty są dosłownie pojedyncze miejsca, z powodu dzisiejszej rezygnacji paru osób. Można więc przyjść na wydarzenie i spróbować dopisać się na miejscu, choć bez gwarancji miejsca na zajęciach.

Na zajęcia trzeba zabrać WŁASNY laptop.

Przypominam o obowiązku instalacji: R i RStudio oraz pakietu PogromcyDanych i ggplot2.
R można zainstalować z:https://cran.r-project.org/ (https://cran.r-project.org/)a RStudio: https://www.rstudio.com/products/rstudio/download/ (https://www.rstudio.com/products/rstudio/download/)

dla osób na ggplot2:

pakiet PogromcyDanych https://github.com/pbiecek/PogromcyDanych (https://github.com/pbiecek/PogromcyDanych)

Pozostałe niezbędne informacje zostaną przekazane jutro o 18:00.

Prośba do WSZYSTKICH uczestniczek. Zajęcia nie będą odbywać się w salach komputerowych, więc liczba gniazdek jest ograniczona. Niestety, ale nie mamy możliwości dostarczenia takiej ilości przedłużaczy aby każda z Was miała gniazdko. Dlatego gorąca prośba, aby zabrać ze sobą przedłużać. Liczymy na zrozumienie :)

==============================================================================

W październiku organizujemy warsztaty z programowania w R tylko dla kobiet. Na początek ruszamy z dwoma sesjami:

* R od podstaw - 4 grupy po 20 osób / czas. 1.5h

Grupa 1.1) Agnieszka Tomczyk - Wprowadzę Was do magicznego świata R zupełnie od podstaw. Zaczniemy od zapoznania ze środowiskiem i instalacją oprogramowania. Przedstawię podstawowe R-owe obiekty (wektory, ramki danych, tablice) i cechy języka. Pokażę w czym jest szybszy od Excela. Nauczę Was też korzystania z pakietów, pokażę jak stworzyć i zapisać własny kod. Oprócz tego postaram się odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości.R zawładnie Waszym całym ciałem, sercem i umysłem. Serio :)

Grupa 1.2) Marcin Kosiński - Zapraszam na 90 minutową przejażdzkę po świecie analizy danych, gdzie za przewodnik posłuży nam program R. Ostrzegam, że pakiet R uzależnia, dlatego przed przybyciem skonsultuj się z lekarzem.. czy przypadkiem nie potrzebuje jakiejś analizy danych, bo może już wkrótce właśnie tym będziesz się zajmować :)

Grupa 1.3) Olga Mierzwa-Sulima

Grupa 1.4) Natalia Potocka

* ggplot2 - wizualizacja danych w R - 3 grupy po 20 osób / 1.5h

Grupa 2.1) Katarzyna Sobiczewska - ggplot2 to jeden z ciekawszych pakietów R, wprowadzający nową jakość w dziedzinie wizualizacji danych. Siła pakietu tkwi w jego pierwszych dwóch literach. Grammar of Graphics jest pomysłowym rozwiązaniem, które umożliwia tworzenie estetycznych i treściwych wykresów przy pomocy prostego i schludnego kodu. Doceni to z pewnością każdy, kto próbował kiedyś szukać kompromisu pomiędzy elegancją grafiki, przejrzystością kodu a kondensacją treści z pakietem graphics... Jeśli znasz podstawy języka R i chcesz rozpocząć swoją przygodę z ggplot2 oraz poznać inne jego sekrety przyjdź koniecznie na warsztaty, które odbędą się tu i tam o tej i tamtej :)

Zapraszamy wszystkie Panie, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z kodowanie w R lub mają już za sobą pierwsze kroki, a chciałyby nauczyć się tworzyć wizualizacje za pomocą ggplot2. Obie sesje będą prowadzone równolegle.

Grupa 2.2) Marta Sommer

Grupa 2.3) Przemysław Biecek

Ok 20 przeniesiemy się wszystkie na afterparty.

Warsztaty oraz afterparty zostaną zorganizowane dzięki uprzejmości firmy Daftcode.

DaftCode to polska firma tworząca produkty internetowe, mobilne oraz z zakresu sztucznej inteligencji. Spółka działa w oparciu o model biznesowy typu venture building, realizując przedsięwzięcia B2B oparte o big data oraz machine learning, jak również własne projekty startupowe. DaftCode samodzielnie zarządza wszystkimi etapami powstawania i wdrażania swoich projektów - od koncepcji przez rozwój, aż po wprowadzenie danego produktu na rynek. Więcej na: daftcode.com (http://daftcode.com/)

##################
BIO prowadzących:
##################

Agnieszka Tomczyk

Co mnie definiuje zawodowo?
Programista R. Absolwentka I stopnia matematyki na Politechnice Łódzkiej. Analityk danych w Warszawie. Statystyk (zaszalejmy!). Założycielka łódzkiej grupy Data Science Łódź. A prywatnie?Programista R (wink, wink ;)). Biegacz. 22 letnia pozytywna wariatka.

Katarzyna Sobiczewska

BIO Absolwentka Matematyki na MiNI PW po specjalizacji Statystyka Matematyczna i Analiza Danych. Entuzjastka statystyki oraz programowania w R, która obie te pasje łączy w życiu zawodowym jako data scientists.

Marta Sommer

Jestem magistrem matematyki na Politechnice Warszawskiej.
Od roku praucję jako data scientist w jednym z największych portali internetowych w Polsce - Gazeta.pl. Na co dzień pracuję w środowisku R, używając go zarówno do modelowania, jak i wizualizacji danych.

Marcin Kosiński (http://r-addict.com/)

Doktorant na kierunku informatyka i jej zastosowania (MiNI PW). Jako Data Scientist w Grupie Wirtualna Polska zajmuje się spersonalizowaną rekomendacją materiałów na wp.pl w czasie rzeczywistym. Poszukiwacz wyzwań, których R dostarcza wiele. Na codzień R Ninja rozwijający oprogramowanie Open Source w dziedzinie biostatystyki i analizy przeżycia.

Natalia Potocka

Absolwetka Statystyki Matematycznej i Analizy Danych na kierunku Matematyka na MiNI PW. Pracuje w Grupie Wirtualna Polska, jako Data Scientist. Używa R na co dzień do optymalizacji reklamy wyświetleniowej pod użytkownika oraz do wizualizacji wyników. Pasjonuje się programowaniem.

Przemysław Biecek

Olga Mierzwa-Sulima