Past Meetup

Jak zacząć pisać aplikacje internetowe?

This Meetup is past

27 people went

Location image of event venue

Details

Obowiązkowa rejestracja na warsztat przez formularz na stronie: http://stacja.it/warsztaty/2017-12-16-jak-zaczac-pisac-aplikacje-internetowe.html

Warsztat “Jak zacząć pisać aplikacje internetowe?” ma na celu poznanie najlepszych metod nauki oraz narzędzi, których używa się na co dzień do developmentu komercyjnych aplikacji.

W czasie warsztatu stworzymy wspólnie aplikację “Lottomat”, czyli symulator gry w dużego lotka. Uczestnicy naucza się w jaki sposób pracować w zespole nad jednym projektem, co jest niezbędne podczas komercyjnej pracy, skorzystają z narzędzi automatyzujących prace, aby móc skupić się tylko na celu, który muszą osiągnąć, czyli tworzeniu aplikacji internetowych. Warsztat jest przygotowany w taki sposób, aby biorący udział mogli użyć własnej kreatywności tworząc strukturę interfejsu, jego wygląd oraz działanie. Do wzięcia udziału w warsztacie nie jest wymagana żadna wiedza programistyczna, pamiętaj tylko, że laptop, myszka z podkładka to narzędzia niezbędne do pracy.

Podczas warsztatu zapewniamy pizzę w porze lunchu oraz nielimitowany dostęp do kawy, herbaty i wody.

PROGRAM WARSZTATU:

1. System kontroli wersji - tworzenie nowego repozytorium kodu.
2. Gulp, Bower, Yeoman - automatyzacja pracy.
3. HTML rocks - przygotowanie struktury aplikacji.
4. CSS/SCSS - interfejs użytkownika musi być ładny.
5. Javascript - pisanie i debugowanie kodu.
6. Tworzenie algorytmów opisujących działanie naszej aplikacji.
7. Js - funkcje wszędzie.
8. Biblioteka jQuery oraz inne przydatne narzędzia w dalszej nauce.

Warsztat poprowadzi Paweł Konior - pasjonat technologii i nowinek webowych, nie śpi, bo trzyma komputer. Na codzień techlead w HSBC GSC, trener w SAGES, po pracy zwycięzca kilku hackhatonów, nauczyciel programowania, prelegent, zaangażowany w takie projekty jak ITKamp, Stacja.it, Angular Kraków, KrakowJS.

Obowiązkowa rejestracja na warsztat przez formularz na stronie: http://stacja.it/warsztaty/2017-12-16-jak-zaczac-pisac-aplikacje-internetowe.html

Sponsor warsztatu