Spring Reactor - programowanie reaktywne w Javie

Are you going?

8 people going

Share:

Details

Obowiązkowa rejestracja: https://stacja.it/warsztaty/2019-03-02-Programowanie-reaktywne-+-Spring-Reactor.html

INFORMACJE
Podczas zajęć uczestnicy poznają zarówno ogólny zarys paradygmatu programowania reaktywnego, jak też jego realizację w języku Java przy wykorzystaniu platformy Spring Reactor. W trakcie trwania warsztatu uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami używanymi na tej platformie i poprzez rozwiązywanie przykładów będą mogli wypróbować je w praktyce. Zdobyte umiejętności pozwolą na swobodne korzystanie nie tylko z platformy Spring Reactor, ale także innych środowisk bazujących na wspomnianym paradygmacie programowania reaktywnego - które to środowiska coraz bardziej przecierają sobie drogę we współczesnym stosie technologicznym, zarówno w aplikacjach webowych, jak też i mobilnych.

Od uczestników oczekiwana jest znajomość Javy w stopniu średnio zaawansowanym, ze szczególnym naciskiem na elementy wprowadzone w Javie 8 (strumienie i lambdy)

Podczas warsztatu zapewniamy nielimitowany dostęp do kawy, herbaty, wody. W porze obiadowej zapewniamy pizzę w wersji mięsnej lub wegeteriańskiej. W trakcie zajęć uczestnicy korzystają z własnych laptopów.

PROWADZĄCY
Marcin Chrost - Java & Web Developer oraz Technical Leader w firmie JCommerce z ponad 10 letnim stażem. Uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach. Od czasu do czasu wspiera młodszych kolegów w rozwoju zawodowym. Lubi nowości w świecie IT, aczkolwiek podchodzi do nich z rozsądkiem i rezerwą wynikającą z doświadczenia. Najbardziej ceni sobie dobrze zgrane zespoły, które potrafią się same motywować i sobą zarządzać. Uważa też że umiejętności miękkie w świecie IT są tak samo ważne jak twarde a zwykle bardzo niedoceniane.

PROGRAM WARSZTATÓW
1.Programowanie reaktywne.
2.Reactive streams.
3.Spring Reactor - ogólnie.
4.Mono i Flux.
5.Operatory.
6.Obsługa błędów.
7.Współbieżność.
8.Testowanie.
9.Backpressure.
10.Debugowanie
UWAGA
Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.

Obowiązkowa rejestracja: https://stacja.it/warsztaty/2019-03-02-Programowanie-reaktywne-+-Spring-Reactor.html