Past Meetup

StoryCode #4 | Seriale

This Meetup is past

41 people went

Location image of event venue

Details

Najbliższe spotkanie sieci StoryCode odbędzie się podczas festiwalu NInA Wersja Beta, którego tematem są w tym roku seriale.

Wszyscy bierzemy udział w serialowej rewolucji. Oglądamy seriale już nie tylko w telewizorze, ale na komputerze i w komórce, przekazywane na płytach i pobierane z internetu. Nowe sposoby odbioru i rozwój technologii to też nowe możliwości prowadzenia narracji. Oprócz tradycyjnych seriali coraz częścią pojawiają się interaktywne i trans-medialne produkcje.

Vincent Lanoo z telewizji Arte na przykładzie serialu „Trepalium” i towarzyszącej mu interaktywnej produkcji „A l’ombre du Mur, journal d’un inutile” opowie o tym, jak budować historie przy jednoczesnym wykorzystaniu kilku kanałów komunikacji.

Mimo.ooo przedstawi wyniki dotychczasowej pracy nad pierwszym polskim serialem 360 stopni "Para nie do pary"

Partnerem spotkania jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

__________________________

Bieżące informacje i kontakt:

Meetup: http://www.meetup.com/StoryCode-Warsaw-Meetup/

Facebook: https://www.facebook.com/StoryCodeWarsaw

www: http://storycode.pl (http://storycode.pl/)

e-mail: [masked]

__________________________

StoryCode to międzynarodowa sieć, skupiająca osoby poszukujące nowoczesnych form narracji. U jej podstaw leży chęć wspólnego eksperymentowania, którego efektem będą nowe sposoby opowiadania historii wykorzystujące dostępne obecnie oraz przyszłe technologie. Spotkania StoryCode mają na celu edukować i integrować środowisko twórców z różnych dziedzin. Spotkania StoryCode odbywają się w 20 miejscach na świecie i gromadzą setki entuzjastów nowoczesnych form opowiadania historii.

StoryCode to międzynarodowa społeczność, skupiająca twórców z różnych dziedzin poszukujących nowoczesnych form narracji. Do udziału zapraszamy autorów posługujących się zarówno słowem pisanym i mówionym, filmowców, projektantów i programistów.

W obszarze naszego zainteresowania leżą takie zjawiska jak opowiadanie historii
z wykorzystaniem wielu platform i narzędzi (transmedia, cross-media), interakcja i partycypacja. Nasze spotkania są poświęcone zarówno nowym formom dokumentalnym (dokument interaktywny, dokument uczestniczący) jak i fabularnym (interaktywny film, narracja w grach, immersive theatre, Alternate Reality Games). Interesują nas nowe technologie (rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, internet rzeczy) i narzędzia, które można wykorzystać do opowiadania historii i angażowania w nie odbiorców. Staramy się również poszukiwać odpowiedzi na tak istotne kwestie jak modele biznesowe i monetyzacja.

StoryCode działa w 20 miejscach na świecie, a obecnie również w Warszawie.