Past Meetup

StoryCode #9 | Zamknij oczy i zobacz

This Meetup is past

42 people went

Location image of event venue

Details

Jak przełożyć wielowątkowy tekst na cyfrową opowieść? Interaktywna literatura James'a Joyce'a i superprodukcja Biblia audio na 9. spotkaniu StoryCode Warsaw.

Nazwa wydarzenia Zamknij oczy i zobacz to cytat z James'a Joyce'a. FIRST WE FEEL THEN WE FALL, autorstwa dr Jakuba Wróblewskiego i dr Katarzyny Bazarnik, jest przełożeniem na język audiowizualny ostatniego utworu irlandzkiego pisarza - Finnegans Wake. Zazwyczaj nazywana powieścią, w rzeczywistości jest oniryczną narracją, w której wielopoziomowa fabuła rozwija się w sposób nielinearny, na wzór labiryntu czy hipertekstu.

BIBLIA AUDIO superprodukcja jest ogromnym, ponad 110 godzinnym słuchowiskiem, rozpisanym na ok. 500 aktorów, z towarzyszeniem dźwiękowych efektów specjalnych i specjalnie skomponowanej muzyki. Przedsięwzięcie zaprezentuje jeden z autorów, Maciek „mediafun” Budzich.

StoryCode to międzynarodowa społeczność, skupiająca osoby poszukujące nowatorskich form narracji. Spotkania odbywają się w 20 miejscach na świecie, w tym w Warszawie i gromadzą setki entuzjastów interaktywnych filmów, VR, AR i innych nowych sposobów opowiadania historii.

Wstęp wolny. Aby dołączyć do StoryCode, wystarczy przyjść na spotkanie po zarejestrowaniu się na meetupie.