Past Meetup

SysOps / DevOps Kraków MeetUp #1

This Meetup is past

101 people went

Location image of event venue

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na pierwszy MeetUp w Krakowie!

Agenda:
18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: "Take control of your Jenkins jobs via JobDSL" Łukasz Proszek
Masz dość klikania po Jenkinsie? Przewijania w poszukiwaniu tej jednej opcji? Masz dość dzikich zmian w projektach? Często tworzysz nowe projekty? Podczas prelekcji Łukasz przedstawi Jenkins JobDSL: sposób na wprowadzenie odrobiny kontroli.

Łukasz to Senior DevOps engineer @Lumesse. Nienawidzi klikać po GUI. Jeżeli coś nie ma CLI, to mogłoby równie dobrze nie istnieć. Zadania powtarzane przynajmniej drugi raz stara się automatyzować (Ansible/Terraform).
Dąży do "Wszystko działa, za co my Ci płacimy"
walcząc na co dzień z "Nic nie działa, za co my Ci płacimy" :)

19:45 Prelekcja #2: "VDI czy wirtualizacja aplikacji?" Paweł Serwan
W czasie sesji zostaną przedstawione główne wady i zalety rozwiązań wirtualizacji aplikacji jak i desktopów (VDI). Omówione zostaną podstawowe problemy spotykane zarówno w czasie wdrożenia jak i administracji. Obie technologie zostaną przedstawione również od strony użytkownika końcowego. Pokazane zostanie w jaki sposób najlepiej wykorzystać wirtualizację w celu uzyskania skalowalnego, wysokodostępnego i opłacalnego środowiska dla każdej firmy.

Paweł to projektant, inżynier i pasjonat technologii wirtualizacji oraz cloud computing. Na co dzień pracuje jako Architekt IT i zajmuje się rozwiązaniami End User Computing oraz Cloud Computing. Od kilku lat prowadzi bloga, w którym opisuje głównie rozwiązania RDS, SBC i VDI. Założyciel i lider Polskiej Grupy Użytkowników Citrix (PLCUG). Od paru lat dzieli się swoją wiedzą odnośnie technologii wirtualizacji na konferencjach IT. W 2017 roku odznaczony tytułem Citrix Technology Advocate.

21:00 Pizza! + Networking

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy OVH (https://www.ovh.pl/), MDDV (http://www.mddv.pl/) i GlobalLogic (https://www.globallogic.com/pl/).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/