Past Meetup

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #29

This Meetup is past

163 people went

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty dziewiąty MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: "Zaskakujące środowisko do testowania oprogramowania" - Mariusz Rybusiński

Każdemu z nas zdarza się instalować jakieś nowe aplikacje, aktualizacje, nowe buildy. Ilu z nas robi wcześniej testy? Komu zdarzyło się robić testy na produkcji? W czasie prezentacji Mariusz zaprezentuje jak BEZPIECZNIE wykonywać takie testy na produkcyjnym środowisku ;)

Od ponad 15 lat w branży IT. Microsoft MVP for Cloud and Datacenter Management. Ostatnie kilka lat związany z firmą Microsoft, gdzie zajmował się zagadnieniami związanymi z chmurą prywatną oraz publiczną. Obecnie pracuje w polskim oddziale firmy Veeam, gdzie pełni funkcję architekta. Zajmuje się technologicznym wsparciem największych projektów zarządzania i zabezpieczania środowisk wirtualnych w Polsce i Europe Centralnej. Specjalizuje się w rozwiązaniach DataCenter.

19:45 Prelekcja #2: "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem." Bez slajdów o koncepcji Serverless w Azure, sesja demo - Michał Furmankiewicz

Michał, jak przyznaje, nie lubi buzzwordów. Chmura jest jednym z nich, tak jak serverless. W czasie godzinnej sesji, na początku Michał wyjaśni czym jest serverless, dlaczego świat go tak lubi i co realnie można zbudować korzystając z tej koncepcji. Zobaczycie dużo demo i przykładów z życia.

Od 3 lat Michał jedyne co robi, to zabawy w chmurę. Pracuje na co dzień w Microsoft jako Architekt Rozwiązań Chmurowych z Klientami w Polsce, pokazując im inny świat pełen możliwości. Lubi nowe technologie i stara się je wykorzystać w realnym biznesie. Chmurę postrzega jako narzędzie, które może pomóc w transformacji firmy. W wolnym czasie występuje na konferencjach, meetupach lub pisze na blogu http://architektwchmurze.pl (http://architektwchmurze.pl/). Kiedy czasu jest naprawdę dużo, zakłada słuchawki i pisze kod. Tylko dla siebie i dla zabawy :)

21:00 Pizza i networking

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH ( https://www.ovh.pl/ ), Aviva, Cloudflare, MDDV ( http://www.mddv.pl/ ) i Veeam ( https://www.veeam.com/pl ). Patronem Medialnym jest Radio Kampus ( http://radiokampus.fm/ ).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube: bit.ly/SODOYOUTUBE
i na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/