Past Meetup

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #4

This Meetup is past

109 people went

Location image of event venue

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp w Krakowie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: "Jak (nie) migrować się na nową Platformę Aplikacyjną" - Mirosław Nagaś

Mirek opowie o tym jak w Base polegli na migracji z "domowej roboty" PaaSa na Kubernetesa i czy z migracją na Nomada poszło lepiej. Będzie bardzo dużo o PaaSie w ogólności i z życia wziętych doświadczeniach w
szczególności.

Mirek jest DevOps Inżynierem w Base, gdzie na co dzień zajmuje się
dbaniem o infrastrukturę, aplikację oraz zacieśnianie współpracy między
zespołami developerskimi i platformowymi. A to wszystko z dużym naciskiem na automatyzację, automatyzację i jeszcze raz samoobsługę.

19:45 Prelekcja #2: "Multi-master Kubernetes w godzinę" - Vladimir `vovcia' Mitiouchev

W prelekcji pokażemy jak zainstalować i skonfigurować zabezpieczony certyfikatami klaster HA etcd+Kubernetes 1.10 używając narzędzia kubeadm. Przygotujemy konfigurację systemu, dockera, wirtualnej sieci (flannel) i failover mastera. Wykorzystamy również narzędzie SaltStack.

Vladimir to administrator Linuksa z bogatym doświadczeniem w różnych branżach, aktualnie pracuje w AVSystem. Prywatnie miłośnik beletrystyki, gitary i brawurowej jazdy samochodem BMW.

21:00 Pizza i networking

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH ( https://www.ovh.pl/ ), Cloudflare, GlobalLogic ( https://www.globallogic.com/ ), MDDV ( http://www.mddv.pl/ ).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/