Past Meetup

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #5

This Meetup is past

153 people went

Location image of event venue

Details

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piąty MeetUp w Krakowie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: "Fluentd vs Logstash" - Jakub Król

Porównanie Fluentd i Logstasha to nasz pierwszy temat. Kuba opowie czym są i do czego służą, a także jaką mają konkurencję. Przedstawi ich mocne i słabe strony, podobieństwa i różnice oraz typowe zastosowania. Zaprezentuje również przykłady ich konfiguracji.

Kuba w dzień pracuje jako DevOps, a wieczorami ogląda filmy klasy B i memy z psami. W międzyczasie studiuje i rozwija się naukowo. Jest fanem wirtualizacji i konteneryzacji, ale przede wszystkim automatyzacji.

19:45 Prelekcja #2: "O SELinuxie w kilku słowach oraz dlaczego 'disable' nie jest jedynym rozwiązaniem" - Bartłomiej Jaroszewki

Prezentacja będzie szybkim wprowadzeniem do SELinuxa. Omówimy ideę przyświecającą temu rozwiązaniu oraz jak działają niektóre mechanizmy w SELinuxie. Dzięki temu zobaczymy, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują" oraz, że disable nie jest jedynym rozwiązaniem naszych problemów.

Bartłomiej pracuje jako DevOps Inżynier w Grid Dynamics, gdzie na codzień zajmuje się infrastrukturą oraz procesem migracji aplikacji klienta z on-prema do cloude'a. W wolnych chwilach stara się nadgonić nowinki w świecie IT oraz próbuje znaleźć sposób na wydłużenie doby (chronic time deficit).

21:00 Pizza i networking

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH ( https://www.ovh.pl/ ), Cloudflare, MDDV ( http://www.mddv.pl/ ).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/