addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupsimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruseryahoo

#110 Spotkanie TG-NET

 • to
 • Zieleniak (piętro 16, naprzeciwko restauracji )

  Wały Piastowskie 1, Gdansk (map)

  54.358879 18.646460

 • 18:00 - Tomasz Wiśniewski  - Zaawansowane debugowanie i troubleshooting aplikacji webowych w Azure

  19:15 - Marcin Hoppe - Jak releasować popularną bibliotekę co drugi dzień i nie zwariować, czyli open source od kuchni

  20:30 - wyjście na piwo/pizzę

  -------------

  Temat 1: Zaawansowane debugowanie i troubleshooting aplikacji webowych w Azure. Opis: Podczas tej sesji zobaczymy jakie mechanizmy debugowania dostarcza Azure począwszy od prostego debuggera w Visual Studio, a skończywszy na przechwytywaniu wyjątków na produkcji oraz analizowaniu jakie komponenty zawiodły.

  Tomasz Wiśniewski - bio - Nazywam się Tomasz Wiśniewski i pracuje dla firmy Microsoft jako Developer Evangelist. Zajmuje się współpracą z firmami tworzącymi oprogramowie w Polsce. Moje główne zainteresowania technologiczne to Windows Azure, Windows Phone, Windows 8. W wolnej chwili gram na perkusji, słucham dużo różnej muzyki, głównie klimatów około jazzowych :)

  -------------

  Temat 2: Jak releasować popularną bibliotekę co drugi dzień i nie zwariować, czyli open source od kuchni

  Opis: Czy zdażyło wam się kiedyś zaktualizować bibliotekę albo framework do najnowszej wersji tylko po to, żeby wasza aplikacja przestała działać tyleż nagle, co spektakularnie? Tak myślałem. Nikt nie lubi niespodzianek.

  Podczas prezentacji pokażę kilka sposobów na to, żeby wasze biblioteki nie sprawiały takich kłopotów. Zaczniemy od tego czym jest SemVer i dlaczego warto się z nim zaprzyjaźnić. Wyposażeni w nowe narzędzie zorganizujemy dla niego wygodną ścieżkę prowadzącą prosto w ręce użytkowników korzystając z GitFlow, GitVersion, MyGet, NuGet, TeamCity, Octopus Deploy i GitHuba.
  Wszystko o czym będę mówił zostało sprawdzone w boju podczas wielu lat rozwoju frameworka NServiceBus i wykorzystane przez niezliczonych programistów open source w .NETowym mikrokosmosie. Pokażę wam jak można testować to, co pozornie nietestowalne i skąd mamy pewność, że nasza dokumentacja nigdy nie kłamie.

  Prezentację polecam każdemu programiście dbającemu o to, żeby aktualizacje jego bibliotek nie przyprawiały nikogo o palpitacje serca.

  Marcin Hoppe - bio - Marcin jest inżynierem w firmie Particular Software, gdzie pracuje nad rozwojem frameworka NServiceBus. Jego życie zawodowe można obecnie śledzić na GitHubie.


Join or login to comment.

Our Sponsors

 • Betacom

  Bezpłatne udostępnienie sal szkoleniowych na spotkania.

 • Microsoft

  Zewnętrzni prelegenci, wsparcie marketingowe, wykłady

 • Nordea Capital Markets

  Prelegenci, zaawansowane szkolenia, wsparcie wyjść integracyjnych

People in this
Meetup are also in:

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy