This Meetup is past

54 people went

Location image of event venue

Details

Temat 1: 18:00 : Konrad Dusza - Akka.NET Persistence - aktorzy bardziej odporni na niespodzianki.

Temat 2: 19:00 : Piotr Albertin - Wymagania biznesowe w formie kodu, czyli kilka słów na temat BDD z użyciem SpecFlow

Temat 3: 20:00 - Nordea Trading Technology - Pizza

-------------

Temat 1: Konrad Dusza - "Akka.NET Persistence - aktorzy bardziej odporni na niespodzianki."

Omówienie modułu Akka.NET Persistence umożliwiającego podwyższenie niezawodności komunikacji między aktorami Akka.NET w środowisku rozproszonym, bez stosowania zewnętrznego systemu kolejkowego typu MSMQ.
Na początku krótkie przypomnienie modelu aktorów i Akka.NET, omówienie motywacji do stosowania Akka.NET Persistence, w tym możliwych gwarancji dostarczenia wiadomości w systemach rozproszonych.
Prezentacja funkcjonalności Akka.NET Persistence, wraz z solidnym przykładem w kodzie.

BIO: Programista od 11 lat, od kilku team leader i główny architekt Platformy Bilander wspierającej biznes w codziennej, coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości. Główne hobby to śledzenie nowinek i nietypowych rozwiązań w świecie software'u, hardware'u i startupów oraz testowanie ich we własnych rękach.

-------------

Temat 2: Piotr Albertin - "Wymagania biznesowe w formie kodu, czyli kilka słów na temat BDD z użyciem SpecFlow"

Przygotowanie wymagań dla wytwarzanego oprogramowania nierzadko bywa wyzwaniem, szczególnie gdy „biznes” nie potrafi jasno określić czego potrzebuje. Często niewiele łatwiejsze okazuje się przygotowanie odpowiednich zestawów testowych dla nowej funkcjonalności. Tu z pomocą przychodzi BDD(Behavior-driven development), który pozwala wykorzystać język naturalny do opisu zachowania systemu, a później w oparciu o nie przygotować testy wspomagające wytworzenie oprogramowania. Pogodzenie dwóch światów okazuje się być jeszcze łatwiejsze gdy wykorzystane zostaną odpowiednie narzędzia. Podczas prezentacji wspólnie przyjrzymy się jakie są zalety wykorzystania SpecFlow, postaramy się zidentyfikować wady oraz limitacje narzędzia, a także poznamy kilka ciekawych trików.

BIO: Programista i .NET/CRM od lat związany z technologiami Microsoft. Najczęściej zaangażowany w tworzenie aplikacji i systemów związanych z bankowością, finansami, raportowaniem oraz wsparciem firm (obieg dokumentów, zarządzanie obiektam). Aktualnie leader zespołów deweloperskich oraz manager działu CRM / Customer Engagement Tools w firmie Nordea. Prywatnie mąż i ojciec, w wolnym czasie eksperymentujący z nowymi technologiami (najchętniej poprawiającymi jakość wytwarzanego oprogramowania) oraz pochłaniajacy ogromne ilosci audiobook’ów.

-------------

Temat 3: 20:00 - Nordea Trading Technology - "Pizza"

Dzięki wsparciu firmy Nordea Trading Technology (który zapewnia nam przez cały rok salę w Olivia Business Center) będziemy mieli okazję porozmawiać na mniej poważne tematy przy pizzy :).