What we're about

ENG:

Doesn't matter if you're from Tallinn or somewhere else. If you want to expand your network, you're looking for new opportunities or you just want to have some fun with great people - Welcome to the group!

This group is all about getting new contacts and socializing with people via meetups and group communication. No specific topic or field is highlighted. Everyone's welcome!

There will be different Tallinn based meetups arranged as the group size increases.

In addition the aim of this Meetup group is to promote Meetup.com in Tallinn and in Estonia. It's a great site with awesome possibilities! More members, more connections, more fun!

EST:

Vahet pole kas oled pärit Tallinnast või kuskilt mujalt. Kui sul on soov suurendada enda tutvusringkonda, oled otsimas uusi väljakutseid või tahad lihtsalt mõnusalt aega veeta koos toredate inimestega - Teretulemast liikmeks!

Grupi eesmärgiks on uute tutvuste leidmine ning inimestega suhtlemine nii kokkusaamiste kui ka üldiste diskussioonide kaudu. Ei keskenduta ühelegi konkreetsele teemale ega valdkonnale. Kõik on teretulnud!

Grupi suurenedes korraldatakse Tallinnas erinevaid kokkusaamisi.

Antud grupi loomise üheks mõtteks on ka propageerida Meetup.com'i nii Tallinnas kui Eestis üleüldiselt. See on suurepärane lehekülg paljude erinevate võimalustega! Mida rohkem liikmeid ja kontakte, seda lõbusam!

Past events (49)

From Lauluväljak to Rocca Al Mare - a photography trip

Needs a location

Hiking at Paljassaare Peninsula

Needs a location

Geocaching @Harku mets

Needs a location

Relaxing @Kadrioru park

Needs a location

Photos (173)