3. TechMeetup Ostrava - Test automation

This is a past event

99 people went

Location image of event venue

Details

Téma: Test automation.
[masked] Přednášky na téma Test automation

1. Klára Výletová / Kiwi.com - Od manuálního testování k automatizovanému

Klára v Kiwi.com začínala před dvěma a půl lety na zákaznické podpoře a po necelém roce přešla do Product Teamu, kde testuje frontend a nadále pomáhá zákaznické podpoře s technickými potížemi. QA testeři u nás testují manuálně, to jsme se ale nedávno rozhodli změnit a naučili se psát testy v Cypressu. Ve svém příspěvku Klára nasdílí, jak testují v Kiwi.com a o tom, jak byli "převychováni" od manuálních testerů bez předchozího IT vzdělání k testerům, kteří umí psát testy v Cypressu.

2. Jiří Čadek / Avast - Testovací infrastruktura za korunu a za milion

Jirka přes 3 roky vede QA a test automation týmy v Avast Mobile. Má zkušenosti s mobilní automatizací nejen z Avastu, ale díky akvizici AVG i z několika jeho poboček v Brně, Tel Avivu (Israel) a Emeryville (US-CA).
Ve své přednášce Jirka nasdílí, jak v Avastu vybudovali Mobile testing od nuly. V této přednášce vás seznámím s cestou, kterou jsme urazili abychom dnes mohli spouštět několik tisíc dlouhých UI testů na reálných i virtuálních Android zařízeních denně a s překážkami, které jsme překonali během sjednocování architektur s AVG.

3. Ondřej Machulda / LMC - Trendy a nové možnosti test automation

Vývoj na poli automatizace testování webů otevírá spousta možností, které by ještě před pár lety byly nereálné. Ondra nám představí některé aktuální trendy a ukáže pár moderních technologií a služeb, které vám mohou pomoci automatizovat (a tedy urychlit, zlevnit nebo zlepšit) různé části QA procesu.
[masked] Workspaces aneb pojďme do hloubky

Workspace 1: Tomáš Vepřek / Tieto - Performance testing

V MSK není mnoho specialistů na Performance testing. Ten největší expert, kterého můžete potkat, je Tom Vepřek, který povede workspace s touto tématikou. Jeho cílem bude ukázat jeden z možných případů provedení zátěžových testů na jednoduché webové aplikaci. Během praktické ukázky Tom vysvětlí jednotlivé činnosti, například analýzu požadavků, vytvoření zátěžového modelu, návrh zátěžových testů, monitorování systému a analýza výsledků, atd.

Workspace 2: Vojta Bárta / NEWIRED - Slepé uličky v TA

Taky jste se pokusili (několikrát) nastartovat automatizaci testů na vašem projektu a skončili jste ve slepé uličce? Vojta povede workspace, ve kterém si nasdílíme nejen fuckupy, ale i kdo se kam dostal při řešení automation na reálném běžícím projektu.

Workspace 3: Ondra Machulda / LMC - Napište si první end-to-end test pro Selenium
[masked]
Pokračování diskuzí, klábosení a tak:)

V průběhu celé akce bude zajištěné občerstvení a pivo. Vstup zdarma.

Těší se a zdraví organizátoři
Roman Šmiřák (Newired), Filip Goszler (Impact Hub), Jakub Macura (LMC), Filip Procházka (Unodor)