• Bleskové kryptoměny - Lightning Network a State Channels

  Transakční kapacita Bitcoinu jsou pouhé čtyři transakce za sekundu; Ethereum zvládne šest transakcí za sekundu. Jak dosáhnout vyšších met? S pomocí tzv. 2nd layer řešení – Lightning Network a State Channels. Proč a jak tato řešení vznikají, jaké jsou aktuální možnosti a rizika jejich používání, jak vypadá budoucnost kryptoměnových transakcí – to vše rozebereme na únorovém TopMonks Caffé. Martin „kixunil“ Habovštiak se dlouhodobě věnuje bitcoinovému výzkumu a osvětě. Je autorem Lightning aplikace ln-ask.me a spoluzakladatelem bratislavské Paralelné Polis. Ondrej Sarnecký je Solidity programátor, momentálně se zaměřuje na konzultace a kryptoměnovou osvětu. Zabývá se škálovatelností Etherea s pomocí State channels a Side channels.

 • DevOps a Akcelerace byznysu

  Jamm Club

  Společnosti s kulturou sdílení a spolupráce mají mnohem větší šanci uspět v době digitální transformace. Technická excelence má přímý dopad na agilitu byznysu. Projdeme si základní myšlenky a pokročilé techniky, které nám pomáhají efektivně dodávat řešení problémů našich zákazníků. Teší se na vás Aleš Roubíček a Jiří "Filemon" Fabián

  1
 • Chatboti

  Jamm Club

  Chatboti od pravěku do Slack věku. Jirka, Dan a Karel vám tentokrát poví něco o vývoji chatbotů. Čekají vás praktické ukázky, protože v TopMonks reálně používáme slackboty, kteří všichni tři kluci vlastnoručně vytvořili. Jirka sbírá data (nejen) o knowledge v rámci firmy; díky Danovi vykazujeme hodiny na projektu, aniž bychom opustili slack; a díky Karlovi otevíráme všechny naše vchody do firmy, aniž bychom se zvedli ze židle.

 • "It depends" - Designový tým z TopMonks o UX

  Nelogické rozložení prvků a nepříjemný design může úplně zabít i sebelepší web nebo aplikaci. Na cafféčku vám tentokrát naše slavné UX trio ukáže, jak k návrhům přistupujeme v TopMonks. Kromě konkrétních případovek, tipů jak srozumitelně zobrazovat velké množství dat a pár základních pravidel, se dozvíte i to, jak k UX rozhodně nepřistupovat. Zkrátka oblíbené UX faily rozhodně nebudou chybět. Tentokrát se na vás těší Pavel Trnka, Radek Jakl a Tom Paulus.

  2
 • Fungování decentralizovaných společností

  Za statisíce let lidské historie se vyzkoušelo mnoho modelů rozdělování a odměňování práce. Dnes žijeme v době rozbujelé byrokracie, ale existují i jiné alternativy, které umožňují efektivnější fungování společností a spravedlivější ohodnocování. * Jiří "Filemon" Fabián nám představí Krutost a krásu Meritokracie. Dá se přiblížit spravedlivějšímu prostředí ve firmách aplikací principů meritokracie? Jakým výzvám pak budete jako tým čelit? A co naopak získáte? Filemon nasdílí dosavadní poznatky z nastolování meritokracie u nás v TopMonks. Těšit se můžete na spoustu pikantérií, protože se nebojíme jít hluboko pod povrch. :) * Aleš Roubíček nám představí Adhocracii. V adhokracii se organizační struktura firmy pružně mění podle aktuálních situací a potřeb. Aleš ve své prezentaci odhalí, jestli je vůbec možné takovou (náhlou) organizační změnu aplikovat v praxi. A pokud ano, tak jak.

  7
 • Automatizace deployment pipeline

  Restaurace Sport CLub

  Druhé Ostravské caffè se bude věnovat technikám a nástrojům, které používáme, abychom měli větší důvěru, že náš kód dělá, co od něj očekáváme, že všichni mají k dispozice aktuální funkční verzi, a v neposlední řadě nástroje, které nám pomáhají snižovat náklady na údržbu naší rozrůstající se rodiny služeb. Aleš Roubíček vám představí jak celá naše deployment pipeline vypadá a proč. Jan Uhlář představí šikovné pomocníky Dependabot a Rollbar, které nám pomáhájí snižovat náklady na údržbu a nahlédneme pod pokličku našim Railsovým projektům. Karel Ploc představí CircleCI a mocnou sílu workflows na jejich kontejnerizované pipeline a dozvíme se i něco víc o tom, jak se pečou naše Node.js projekty. Těšíme se na vás

  4
 • Jak budujeme infastrukturu

  Jamm Club

  Chystáme pro vás tentokrát povídání o tom, jak vybudovat a provozovat private Docker Cloud s minimem úsilí. !!!POZOR - TOPMONKS CAFFÉ MĚNÍ SVOU ADRESU, NEZTRAŤTE SE!!! :) Těší se na vás: Aleš, Jirka, Palo a Lumír Více informací o prezentacích zveřejníme v násedujících dnech.

 • Na cestách

  Loft no. 8

  Protože je čas dovolených a většina Monků cestuje a objevuje svět, obletíme ho tentokrát i my na cafféčku společně s Leou, Evou, Dariou a Eliškou. Holky budou vyprávět své (někdy až bizarní) zážitky z cest. Vydaly se na zajímavá místa a odpoví na všechny vaše otázky. Řeč bude o Myanmaru, Íráckém Kurdistánu, Kanadě a Sibiři.

 • Učíme se rychle

  Loft no. 8

  Filemon vám ukáže snadnou techniku jak se efektivně naučit co nejvíce při prvním průchodu textem. Vítek s Davidem vám vtipnou formou ukážou, jak funguje mysl a pamět a co je to vědomý trénink.

 • Hluboká práce

  Loft no. 8

  Podle Cala Newporta je hluboká práce „nové IQ“ ekonomiky 21. století. Chcete-li dosáhnout nadprůměrných výsledků, musíte se naučit pracovat s nástrojem, který je v éře internetu, multitaskingu a trvalé dostupnosti vlastně už jen pro vyvolené. Naši tři spíkři, dva "monkové" a jeden bývalý monk, aktuálně "zonkáč" vás provedou touhle hlubokou témou: Těší se na vás * Ján Lopušek * David Votrubec * Jaroslav Holaň a celý TopMonks team

  9