Past Meetup

2. spotkanie Toruń JUG

This Meetup is past

69 people went

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK

ul. Chopina 12/18 · Torun

How to find us

sala S3 (parter, korytarz po lewej stronie za portiernią)

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 2. spotkanie Toruń JUG, które odbędzie się w środę 23-go kwietnia o godz. 18:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w sali S3.

-----------------------------------------------------------------------

"O fragmentach w Androidzie"

Opis:

Polityka korzystania z fragmentów w Androidzie nie jest jednoznacznie zdefiniowana. W oficjalnym tutorialu przedstawione są jedynie przykłady zastosowania technologii, brakuje niestety jednoznacznych “best practices”. W prezentacji przedstawione zostanie ujęcie fragmentów jako pewnego rodzaju luźno wiązanych komponentów i ich interakcjach z aktywnościami. Dodatkowo zaprezentowanych zostanie parę problemów w korzystaniu z fragmentów, na które może natknąć się programista Java rozpoczynający swoją przygodę z Androidem.

O prelegencie:

Michał Wojtyna - Doktorant środowiskowych studiów doktoranckich, jednocześnie próbujący rozwinąć swoją własną działalność. Ciągle stara się znaleźć złoty środek między tworzeniem wysokiej jakości oprogramowania, a wymaganiami rynkowymi, mimo tendencji do tworzenia przeprojektowanych rozwiązań.

-----------------------------------------------------------------------

"JTwig, czyli Twig w Javie"

Opis:

W Javie brakuje wygodnych systemów templatek. Miło mi będzie zatem przedstawić system templatek, który jest wygodny w użyciu.

Prezentacja będzie pokazywać jak zacząć używać JTwiga w Spring MVC. Opowie o jego możliwościach, zaletach i wadach. Pokazane zostanie jak łatwo rozszerzać JTwig oraz porównana zostanie wydajność i możliwości z innymi systemami templatek (Handlebars, Freemarker oraz JSP).

O prelegencie:

Maciej Boniewicz - Programista (programowanie to przede wszystkim sposób myślenia, a nie język) zatrudniony w Allegro. Z Javą zawodowo związany od 10 lat (w tym 4 lata przerwy na PHP). Miłośnik tenisa stołowego, aikido, koszykówki, książek i gier strategicznych.

-----------------------------------------------------------------------

"Continuous Delivery"

Opis:

O tym czym jest Continuous Delivery w duchu agile, jakich elementów wymaga, co dostajemy w zamian? Kilka narzędzi oraz przykładów jak i gdzie to działa.

O prelegencie:

Jakub Westfalewski - W internetach znany jako “jwest”. Programista w Grupie Allegro. Leniwy miłośnik automatyzacji kochający muzykę i kawę.