3. spotkanie Toruń JUG

This is a past event

69 people went

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK

ul. Chopina 12/18 · Torun

How to find us

sala S3 (parter, korytarz po lewej stronie za portiernią)

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 3. spotkanie Toruń JUG, które odbędzie się w środę 28-go maja o godz. 18:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w sali S3. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Na spotkaniu będziecie mieli okazję wysłuchać dwóch prelekcji, szczegóły na ich temat publikujemy poniżej:

-----------------------------------------------------------------------

"Jak szukać? – Kilka słów o Lucene i jej znajomych" (czas trwania: 45 minut)

Opis:

Ktoś z was miał (nie)przyjemność użyć LIKE w bazach MySQLowych? A może zastanawialiście się jak działają popularne wyszukiwarki? Może chcielibyście wstawić na swoją stronę własną? Na tej prezentacji przedstawię Wam najpopularniejszą bibliotekę do wyszukiwania w krainach Javowych i nie tylko – Lucene. Zaprezentuję też najpopularniejsze silniki wyszukiwania na niej oparte – Solr i ElasticSearch.

O prelegencie:

Zbyszko Papierski - Do niedawna programista Java w Grupie Allegro, aktualnie architekt rozwiązań w tej samej firmie. Czciciel JVM i wszystkiego co z nim związane. Pasjonat technologii dookoła wyszukiwarkowych. Prywatnie także gracz.

-----------------------------------------------------------------------

"Historia pewnego szkieletora – Walking Skeleton & ATTD" (czas trwania: 45 minut)

Opis:

Każdy, a co najmniej większość z Was miała kiedyś okazje przeżyć chwilę grozy, gdy po zrobieniu projektu “na wczoraj” okazało się, że jednak będzie trzeba go rozwijać… Chciałbym wyciągnąć z szafy metodologie i paradygmaty, które nie są niczym nowym, jednak brak ich znajomości i zastosowania w codziennej pracy grożą niewspółmiernym bólem głowy i utratą przyjemności z tego co wszyscy lubimy najbardziej :)

O prelegencie:

Paweł “Lego” Rekowski - Programista Java (Wcześniej PHP) oraz Scrum Master w Grupie Allegro. Miłośnik pełnej automatyzacji wszystkiego co możliwe oraz wirtualizacji środowisk programistycznych. Prywatnie pasjonat zdrowego trybu życia i wszystkiego co jeździ na co najmniej 2 kołach :)

-----------------------------------------------------------------------

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na piwo i pogaduchy - tym razem do pubu Tratwa :)