addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupshelp-with-circleimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1ShapeoutlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

14. spotkanie Toruń JUG

Czternaste spotkanie toruńskiej grupy użytkowników języka Java odbędzie się w środę, 24 czerwca 2015 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).

Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja jest obowiązkowa i odbywa się przez portal Meetup. Wśród osób zarejestrowanych na to wydarzenie zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki w postaci licencji oprogramowania oraz książek elektronicznych.

Zapraszamy również na stronę wydarzenia na portalu Facebook.

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe afterparty w pubie Cybermachina (ul. Łazienna 13).

Uwaga! Jeśli ktoś nie ma możliwości dotarcia na afterparty, a mimo wszytko chciałby porozmawiać ze znajomymi, prelegentami lub liderami grupy, to zachęcamy do przybycia na Wydział trochę wcześniej. Sala będzie otwarta dla wszystkich od godziny 17:30. Serdecznie zapraszamy!

-----------------------------------------------------------------------

"Java microservices made easy with Ratel"

Architektura mikrousług zdobywa ostatnio coraz większą popularność, więc powstają standardy, dobre praktyki i popularne biblioteki do realizacji systemów tego typu. Jednym z trendów jest zapewnianie narzędzi integracji niezależnych od języka czy technologii. To podejście ma pewne zalety, ale jeśli integrujemy ze sobą tylko systemy napisane w Javie, to w sumie co nam daje niezależność od języka, prócz dodatkowego narzutu?

Ratel to biblioteka, która pozwala wygodnie pisać rozproszone aplikacje z użyciem mikroserwisów, tak łatwo i szybko jakby chodziło o system lokalny, co między innymi oznacza, że mamy doskonałe wsparcie wielu istniejących od dawna narzędzi. Używając Ratela, korzystamy z wszystkich dobrodziejstw architektury SOA, bez ponoszenia kosztów wspomnianego wcześniej narzutu. Serdecznie zapraszam na prezentację i do dyskusji.

O prelegencie:

Łukasz Puławski - Architekt z doświadczeniem w refaktoryzacji dużych systemów. W mojej pracy, przed przystąpieniem do czyszczenia software-u, często staram się tworzyć proste biblioteki i rozwiązania szyte na miarę, które rozwiązują konkretne problemy i pozwalają szybko zmieniać architekturę systemów. Na tym spotkaniu mam nadzieje opowiedzieć Wam o takim właśnie przypadku.

-----------------------------------------------------------------------

"Brzydka Pani od HR radzi, czyli 1011 błędów, które popełniają programiści"

Rekrutacje wyglądają różnie, Ale finalnie po ładnych paniach od HR-u i tak spotkasz się z programistami. Ich nie interesuje jakim byłbyś zwierzęciem czy odpowiedź na pytanie “Jaka jest Twoja największa wada?”, gdzie na pewno w 100% szczerze opowiesz o swoim nałogowym graniu w World of Tanks w godzinach pracy czy uzależnieniu od Facebooka. Programista zainteresowany jest dwoma rzeczami:

1. czy da się z tobą pracować w jednym zespole,
2. czy kod, który wyprodukujesz nadaje się do czegokolwiek.

W tej prezentacji pokażę jak niektóre błędy z CV i przebiegu rekrutacji są zadziwiająco podobne do błędów jakie popełniamy kodując..Jak te błędy wpływają na postrzeganie kandydata przez programistę – rekrutera. I jak ich wyeliminowanie może umożliwić Ci dostanie pracy w wymarzonej firmie.

O prelegencie:

Tomasz Dziurko - Programista od prawie 7 lat, pracował w korporacji, startupie za unijną dotację, a nawet sklepie z bielizną. Od 4 lat zdalnie buduję potęgę SoftwareMill jako programista i CEO, a czasem jako specjalista od rekrutacji. Fan Apache Wicket oraz Spocka. Typ “działacza”, pisze bloga, organizował dwie edycje Confitury, jedną Warsjawę, był w radzie programowej 4Developers, kieruje GeeCON Trainem i udziela się jako jeden z liderów warszawskiego JUG-a. Aktualnie, w ramach wychodzenia z comfort-zone, początkujący i przerażony prelegent.

Join or login to comment.

 • Paweł S.

  Hej,
  Mam u siebie wygraną z jednego z poprzednich spotkać:
  Java 8 in Action
  Lambdas, streams, and functional-style programming

  http://www.manning.com/urma/

  (moje nazwisko na każdej stronie w PDF)

  Dla mnie pozycja "ciężka" bo nie w pełni siedzę obecnie w temacie JAVA 8 ale z pewnością jest to PDF wartościowy.

  Jeśli ktoś chciałby _pożyczyć_ PDF to proszę do mnie napisać...
  Pożyczka na 24 godziny i potem trzeba skasować z własnego dysku, hehe :):)

  2 · June 25, 2015

  • Tomasz D.

   Czy prelegent też może napisać? :) Bo mam tę książkę na to-do liście do przeczytania.

   2 · June 25, 2015

 • Marcin P.

  Milutko... jak zwykle :)
  Na następnym JUG-u też będę... jak zwykle :)
  5/5

  1 · June 24, 2015

 • Walter O.

  ok

  1 · June 24, 2015

 • Szymon S.

  Przypominam o uzupełnianiu swojego profilu użytkownika w serwisie Meetup - w dzisiejszym losowaniu upominków wezmą udział tylko ci z Was, których można jednoznacznie zidentyfikować. Ksywki, inicjały lub same imiona będą odrzucane podczas losowania upominków od naszych partnerów - http://torun.jug.pl/partners/

  June 24, 2015

Our Sponsors

 • WMiI UMK

  Udostępnienie sali S9 dla regularnych spotkań grupy

 • JetBrains

  Dwie roczne licencje na dowolny produkt każdego miesiąca

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy