addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupshelp-with-circleimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1ShapeoutlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

Warsztaty Apache Spark

Jacek Laskowski oraz organizatorzy Toruń JUG zapraszają serdecznie na Warsztaty Apache Spark. Jacek poprowadzi warsztaty w sobotę, 12 marca 2016 r. w godz. 9:00 - 17:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (sala S3).

Podczas warsztatów:

• Poznasz zalety użycia Apache Spark ze szczególną uwagą na moduły Spark Streaming oraz Spark SQL.

• Dowiesz się o architekturze Apache Spark.

• Uruchomisz rozproszone obliczenia na klastrze sparkowym. 

• Poznasz efektywne sposoby monitorowania pracy Apache Spark korzystając z web UI.

Od Uczestników wymagane jest posiadanie własnego komputera z minimum 4GB RAM i procesorem Intel i5 lub wyższym. Uczestnik powinien mieć zainstalowany na komputrzerze pakiet spark-1.6.0-bin-hadoop2.6.tgz ze strony http://spark.apache.org/downloads.html.

Wstęp na warsztaty jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc wymaga rejestracji.

AGENDA:

9:00 – 9:45 – Installing Spark and My First Spark Application (using spark-shell)

9:55 – 10:40 – Introduction to Scala

10:50 – 11:35 – Using Spark’s Core APIs in Scala — Transformations and Actions

11:45 – 12:30 – Building, Deploying and Monitoring Spark Applications (using sbt, spark-submit, and web UI)

12:30 – 13:15 – Pizza time :) 

13:15 – 14:00 – Clustering Spark and Spark Standalone

14:10 - 14:55 – Spark Streaming (using socket receiver, checkpointing, and Apache Kafka)

15:05 – 15:50 – Spark SQL

16:00 - 16:45 - Podsumowanie

==========================================

Jacek Laskowski - Jacek is a Java/Scala software developer with few Scala gigs under his belt. He runs a Scala project – scalania – on GitHub that gave birth Scala meetings in Warsaw, Poland that ultimately ended up as an initiative under @WarszawScaLa – a Scala user group in Warsaw. He builds his reputation in the tools he uses daily answering questions on StackOverflow and contributing to open source projects on GitHub. You can follow him on twitter as @jaceklaskowski. He blogs at japila.pl.
Join or login to comment.

 • Przemysław D.

  Przyjemnie i rozwijająco spędzona sobota :). Dobre wyważenie między przekazywaniem wiedzy, a przerywnikami w stylu rozmowy o całce, które pozytywnie urozmaicały warsztaty.

  3 · March 13

  • Marek N.

   ...gdyby nie to, że źle rozwiązana... ;-)

   2 · March 17

 • Mateusz K.

  Piątka dla organizatorów, fajna atmosfera no i przede wszystkim sporo wiedzy przekazanej przez Jacka. Dzięki wszystkim, że mogłem w tym uczestniczyć. Czekam na następne warsztaty :) !

  3 · March 13

 • Marcin R.

  Jacek, dzięki za świetne warsztaty i za lekkie przeorganizowanie, żebym przed wyjściem mógł obejrzeć spark sqla. Dużo się nauczyłem i poczułem inspirację :)

  3 · March 12

 • Piotr S.

  Dzięki chłopaki za świetną organizację warsztatów i Jackowi za ich poprowadzenie. Myślę, że formuła wypaliła :) Przynajmniej mój czas na pewno nie był stracony:)

  3 · March 12

 • Marek N.

  Dla osób z Windowsem: aby SQLContext działał wystarczy ściągnąć winutils.exe (jest on 64-bitowy) z https://github.com/steveloughran/winutils/tree/master/hadoop-2.6.0/bin (ja włożyłem plik do katalogu bin sparka), ustawić zmienną środowiskową HADOOP_HOME na katalog sparkowy (%HADOOP_HOME%\bin\winutils.exe powinien być dostępny), oraz uruchomić %HADOOP_HOME%\bin\winutils.exe chmod 777 /tmp/hive
  jako administrator. spark-shell.cmd należy również uruchomić jako administrator.

  2 · March 12

 • Sylwester

  "Getting Started with SBT for Scala" dziś free -> https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning/

  1 · March 12

 • Marcin R.

  Czy będzie dostępne jakieś WiFi dla gości?

  March 11

  • Szymon S.

   Hej Marcin, tak, dostęp do WiFi będzie. Wczoraj wysłałem do wszystkich maila z informacjami, znajdziesz tam jeszcze kilka innych cennych wskazówek.

   1 · March 11

  • Marcin R.

   Fakt, nie doczytalem ostatniego akapitu dobrze! Dzieki za info :)

   March 11

 • Sylwester

  Taka propozycja, może udostępnić warsztat jako np spotkanie streaming online na Google+/Hangouts? Więcej osób mogłoby to zobaczyć i spróbować. Myślę że w wersji pasywnej, bez zadawania pytań by Jackowi nie robić dodatkowej pracy:-) co myślicie?

  4 · March 10

  • Szymon S.

   @Łukasz: warsztaty nie będą nagrywane, stąd jedyna opcja to streaming via np. Google Hangouts. Nagranie takie będzie automatycznie dostępne na YouTube po zakończeniu warsztatów, więc każdy będzie mógł sobie je później obejrzeć.

   Jeśli Jacek jest za, to możemy spróbować streamować :)

   March 10

  • Lukasz S.

   +2 zatem

   March 10

 • Jacek L.

  Witajcie drodzy uczestnicy. Proszę o zagadnienia, które chcielibyście omówić podczas warsztatów. Agenda jest ustalona, ale poprawki są dozwolone i pożądane! Niech to będzie WASZE spotkanie!

  5 · March 2

  • Radek O.

   A bedzie cos o tym jak zostac przyjetym na Spark Summit jako prezenter? ;)

   March 5

  • Bartosz F.

   Może jaka jest różnica pomiędzy Apache Spark, a Apache Storm i przy okazji jakich problemow warto inwestowac w pierwsze, a kiedy w drugie.

   March 9

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy