Past Meetup

27. spotkanie Toruń JUG - Estymacja oraz Javaslang

This Meetup is past

76 people went

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK

ul. Chopina 12/18 · Torun

How to find us

(schodami na drugie piętro, długim korytarzem w prawo, drzwi do sali S9 są na końcu korytarza, tuż przed zakrętem w lewo do nowej części budynku)

Location image of event venue

Details

Zapraszamy serdecznie na dwudzieste siódme spotkanie Toruń Java Users Group, które odbędzie się w środę, 30 listopada 2016 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18 (https://www.google.pl/maps/place/Fryderyka+Chopina+12%2F18,+Toru%C5%84/)).

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak chcielibyśmy zachęcić Cię do kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków. Do rozdania mamy:

2 × roczna licencja na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/products.html)
2 × ebook "Specification by Example (https://www.manning.com/books/specification-by-example)" od wydawnictwa Manning
1 × voucher do Virtual Cube Toruń (http://vrcube.pl/) (1 godzina)

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe after party do pubu Carpe Kraft (https://www.facebook.com/carpekraft/) (ul. Plac Teatralny 7 (https://www.google.pl/maps/place/Carpe+Kraft+Toru%C5%84/@53.0120765,18.6028162,19z/data=%214m2%213m1%211s0x0000000000000000:0xd4a984360753f841?hl=pl)). Będzie można pogadać na najróżniejsze tematy, poznać się lepiej i napić najlepszego piwa w Toruniu :)

UWAGA: sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 - jeśli chcesz przyjść i pogadać z uczestnikami spotkania, a nie możesz uczestniczyć w after party to będzie to najlepsza do tego okazja. Do zobaczenia! :)

PROGRAM SPOTKANIA
-----------------------------------------------------------------------

"Software estimation tips"

Jak na andrzejkowy wieczór przystało, będzie o wróżeniu. Bo tę właśnie czynność przypominają często nasze próby wyestymowania czekających nas zadań. Opowiem dlaczego tak się dzieje i jak zastąpić praktyki okultystyczne metodami bardziej systematycznymi. Prostej recepty nie będzie, ale garść porad i wskazówek do wykorzystania zarówno w agile'owym jak i waterfallowym otoczeniu.

O prelegencie:

Wojciech Jaworski (https://www.linkedin.com/in/wojciech-jaworski-0a42a94) - Programista Java od 10 lat, zwolennik czystego, efektywnego i testowalnego kodu. Czasem lubi zastanowić się nad poza-technologicznymi aspektami wytwarzania oprogramowania. Zawodowo rozwija systemy płatnościowe w 4Finance IT. I nigdy nie był u wróżki.

-----------------------------------------------------------------------

"Javaslang - Functional Java Done Right"

Java 8's lambdas empower us to create wonderful APIs. Javaslang lets us dive deeper into the world of functional programming by providing us with persistent data types, immutable collections, and functional control structures. The results are beautiful and do just work.
During this presentation, we will recall Java8's downsides and explore how Javaslang's Scala-inspired features fill-in the gaps.

Uwaga: prezentacja będzie w języku polskim pomimo angielskiego opisu

O prelegencie:

Grzegorz Piwowarek (https://twitter.com/pivovarit) - is a senior software developer@TouK in Warsaw, senior technical editor@Baeldung, guitarist@VisionsOfTondal, professional yo-yo player and a former Mensa member. His professional experience ranges from backend web development and systems' integration to image recognition engines. Grzegorz is fascinated by the beauty of functional programming and recently helping in spreading the Javaslang word.