Past Meetup

31. spotkanie Toruń JUG - Testowanie wydajności kodu z JMH

This Meetup is past

64 people went

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK

ul. Chopina 12/18 · Torun

How to find us

(schodami na drugie piętro, długim korytarzem w prawo, drzwi do sali S9 są na końcu korytarza, tuż przed zakrętem w lewo do nowej części budynku)

Location image of event venue

Details

Zapraszamy serdecznie na trzydzieste pierwsze i urodzinowe (to już 3 lata!) spotkanie Toruń Java Users Group, które odbędzie się w środę, 29 marca 2017 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18 (https://www.google.pl/maps/place/Fryderyka+Chopina+12%2F18,+Toru%C5%84/)).

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak chcielibyśmy zachęcić Cię do kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków. Do rozdania mamy:

2 × roczna licencja na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/products.html)
2 × ebook od wydawnictwa Manning
1 × voucher do Virtual Cube Toruń (http://vrcube.pl/) (1 godzina)

Podczas spotkania ogłosimy również wyniki konkursu na Prelegenta Roku 2016. Głosowanie trwa do 20 marca 2017 r. i odbywa się tutaj: http://bit.ly/Prelegent-Roku-2016 Dzięki firmie 4Finance IT, osoby, które wezmą udział w głosowaniu będą mieć szansę na zgarnięcie jednej z następujących książek:

"Domain-Driven Design" E. Evansa

"Head First Design Patterns"

"The Clean Coder" Uncle Bob

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe after party do pubu Carpe Kraft (https://www.facebook.com/carpekraft/) (ul. Plac Teatralny 7 (https://www.google.pl/maps/place/Carpe+Kraft+Toru%C5%84/@53.0120765,18.6028162,19z/data=%214m2%213m1%211s0x0000000000000000:0xd4a984360753f841?hl=pl)). Będzie można pogadać na najróżniejsze tematy, poznać się lepiej i napić najlepszego piwa w Toruniu :)

UWAGA: sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 - jeśli chcesz przyjść i pogadać z uczestnikami spotkania, a nie możesz uczestniczyć w after party to będzie to najlepsza do tego okazja. Do zobaczenia! :)

-----------------------------------------------------------------------

"Testowanie wydajności kodu za pomocą narzędzia JMH"

W prezentacji pokażę jak wykorzystać narzędzie JMH do budowy microbenchmarków testujących wydajność zadanych kawałków kodu. Nabyte umiejętności pozwolą słuchaczom sprawdzić wydajność wybranych fragmentów kodu bez niebezpieczeństwa popełnienia, typowych dla tego typu testowania, błędów związanych z np. wygrzewaniem maszyny wirtualnej czy działalnością garbage collectora.

O prelegencie:

Wojciech Oczkowski (https://www.linkedin.com/in/wojciechoczkowski/) - Prowadzący własną działalność specjalista do spraw trudnych, zawodowo rozwiązuje problemy związane z projektowaniem architektury systemów, integracją, wydajnością i jakością kodu. Znajduje obsesyjną wręcz przyjemność w wynajdowaniu sensu w cudzym kodzie. Prywatnie rozwiązuje problemy związane z wychowaniem 2 dzieciaków i znajdowaniem czasu na żeglowanie i czytanie literatury fantastycznej. Jeden z liderów i założycieli Bydgoszcz JUG (https://www.meetup.com/BydgoszczJUG/).