Past Meetup

33. spotkanie Toruń JUG - REST Auth oraz WildFly Swarm

This Meetup is past

69 people went

Wydzial Matematyki i Informatyki UMK

ul. Chopina 12/18 · Torun

How to find us

(schodami na drugie piętro, długim korytarzem w prawo, drzwi do sali S9 są na końcu korytarza, tuż przed zakrętem w lewo do nowej części budynku)

Location image of event venue

Details

Zapraszamy serdecznie na trzydzieste trzecie spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę, 31 maja 2017 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18 (https://www.google.pl/maps/place/Fryderyka+Chopina+12%2F18,+Toru%C5%84/)).

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak chcielibyśmy zachęcić Cię do kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków. Do rozdania mamy:

2 × roczna licencja na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/products.html)
2 × ebook od wydawnictwa Manning

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe after party do pubu Carpe Kraft (https://www.facebook.com/carpekraft/) (ul. Plac Teatralny 7 (https://www.google.pl/maps/place/Carpe+Kraft+Toru%C5%84/@53.0120765,18.6028162,19z/data=%214m2%213m1%211s0x0000000000000000:0xd4a984360753f841?hl=pl)). Będzie można pogadać na najróżniejsze tematy, poznać się lepiej i napić najlepszego piwa w Toruniu :)

UWAGA: sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 - jeśli chcesz przyjść i pogadać z uczestnikami spotkania, a nie możesz uczestniczyć w after party to będzie to najlepsza do tego okazja. Do zobaczenia! :)

-----------------------------------------------------------------------

"Bezpieczny odpoczynek, czyli uwierzytelnianie RESTa"

Aplikacje REST-owe są obecnie niezwykle popularne: tak te w pełni RESTful, jak i te udostępniające mniej lub bardziej udane REST API. Nie znaczy to jednak, że mamy świetnie rozpoznane i doskonale opanowane mechanizmy uwierzytelniania w takich aplikacjach. Przeciwnie, wiele popularnych podejść niesie za sobą duże ryzyko i liczne problemy.

Podczas prelekcji postaram się przybliżyć wady i zalety najważniejszych metod i odpowiedzieć na fundamentalne pytania: czy można zrealizować bezpieczne uwierzytelnianie bezstanowej aplikacji RESTowej w sposób równie bezstanowy? Czy JWT jest magicznym artefaktem rozwiązującym wszystkie problemy uwierzytelniania? Czy, jak i kiedy stosować OAuth i OpenID Connect?

O prelegencie:

Krzysztof Benedyczak (https://www.linkedin.com/in/krzysztof-benedyczak-77429bb8/) - zaczynając, w nieco już omszałej epoce, od pisania w asemblerze 8086 oraz kontrybucji do jądra Linuxa, przeszedł długą drogę do programowania w jego ulubionym obecnie języku: Javie. Przez wiele lat związany ze środowiskiem naukowym, współtworzył polską i europejską infrastrukturę komputerową dla badaczy wszelkich maści, włącznie z odkrywcami bozonu Higgsa. Obecnie pracuje dla prężnego startupu z San Francisco, próbując wykorzystać żyrafy do predykcji przyszłości biznesu. Od długiego czasu obraca się również w pobliżu systemów uwierzytelniania, co zaowocowało open source’ową platformą Unity IdM (http://www.unity-idm.eu/). W pracy najbardziej ceni sobie używanie szarych komórek, a najmniej sztywne schematy i informatyczne mody.

-----------------------------------------------------------------------

"WildFly Swarm: JavaEE w świecie mikroserwisów"

WildFly Swarm to nowy projekt spod skrzydeł Red Hata. Daje możliwość łatwego komponowania fat jarów z aplikacjami napisanymi w Java EE. Wykorzystuje do tego komponenty Wild Fly'a. Podczas prezentacji zbudujemy serwis korzystając ze Swarma i zobaczymy jakie ułatwienia daje on do pracy w środowisku mikroserwisów.

O prelegencie:

Michał Szynkiewicz (https://www.linkedin.com/in/michalszynkiewicz/) - od 10 lat tworzy backendowe systemy w Javie. Od roku w Red Hacie. Od niedawna w teamie WildFly Swarm. Fan prostych rozwiązań trudnych problemów.