Spotkanie 3: Device provisioning using Azure IoT Hub

Are you going?

30 people going

Share:
Location image of event venue

Details

Cześć!
Na kolejnym spotkaniu Tricity Cloud Computing Group chcielibyśmy Wam przedstawić zagadnienie związane z IoT. Nasz gość, Maciej Radzikowski opowie o tym jak działa IoT Hub na platformie Azure.

Spotkanie zaczniemy networkingiem o 18.00, a następnie przejdziemy do prezentacji o 18.30.

O prezentacji:

Internet of Things kilka lat temu był buzzwordem, dziś jest codziennością. Nasze projekty wychodzą poza sferę samego software i coraz częściej obejmują różnego rodzaju urządzenia. Platformy chmurowe dostarczają rozwiązań, by ta integracja była możliwie prosta, pozwalając nam uniknąć szeregu problemów z nią związanych.

Na przykładzie usługi Azure IoT Hub pokażę, czym jest device provisioning. Przedstawię różne sposoby komunikacji pomiędzy naszą aplikacją a urządzeniem oraz zbierania danych telemetrycznych i powiem, w jakich sytuacjach mają one zastosowania. Omówię też scenariusze zdalnego zarządzania i aktualizacji oprogramowania. Wszystko poparte praktycznymi przykładami na żywo.

O prezentującym:

Maciej Radzikowski jest developerem od ponad pięciu lat pracującym w firmie Blast Lab. Projektuje architektury rozwiązań i tworzy oprogramowanie w szeregu różnych technologii. Pracuje na Azure z konieczności i na AWS dla przyjemności.

Do zobaczenia!