Past Meetup

Modelowanie predykcyjne. Przegląd procesu i wykorzystanie R

This Meetup is past

60 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na prezentację, która pokażę, jak korzystając z darmowych narzędzi budować modele predykcyjne usprawniające biznes.
Zaczniemy od przeglądu procesu budowy modeli predykcyjnych. Później przyjrzymy się narzędziom służącym do budowy modeli predykcyjnych. Podstawowym narzędziem będzie R wyposażony w odpowiednie pakiety. Najpierw caret, trochę mlr oraz h2o.

Prowadzący: Artur Suchwałko, Data Scientist, właściciel firmy QuantUp.pl

Artur ma dwudziestoletnie doświadczenie w projektach analitycznych. Pracował dla różnych firm, od start-upów po międzynarodowe korporacje i w różnych rolach, od pracownika, przez konsultanta, po właściciela. Jest doświadczonym programistą oraz menedżerem projektów.
Przez kilkanaście lat pracy statystyka w banku zajmował się głównie budową modeli predykcyjnych i tworzeniem oprogramowania do ich budowy. W tym samym czasie został doktorem matematyki i napisał kilkanaście prac naukowych. Od siedmiu lat rozwija z sukcesem swoją firmę QuantUp, sprawniającą podejmowanie decyzji w firmach z wykorzystaniem modelowania statystycznego i tworzeniem oprogramowania oraz szkoleniami z tych dziedzin. Przeprowadził blisko sto projektów i kilka tysięcy godzin komercyjnych szkoleń z głębokiej analityki biznesowej.
Jest współwłaścicielem, Vice CEO i CSO szwedzkiej firmy bioinformatycznej MedicWave. Od kilkunastu lat wykorzystuje w biznesie darmowe oprogramowanie (głównie R) i promuje jego używanie, także na konferencjach. Jest fanem R i współautorem wydanej w PWN książki o prognozowaniu w R.