#5 TURKUSOWE ŚNIADANIE - ŁÓDŹ

This is a past event

30 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy Was na #5 Turkusowe Śniadanie „po Łódzku”.
Ponownie będzie to ŚNIADANIE Z WARSZTATEM:-).

Temat: „JAK SOBIE TURKUS RADZI Z KONFLIKTEM?”.
Gdzie: FUNDACJA 4 KROKI, ul. Andrzeja Struga 28 lok. 3 (I piętro)

Zapraszamy Was do doświadczenia systemowej metody rozwiązywania konfliktów (m.in. dotyczy pierwszego filaru Turkusu - Samozarządzanie). Konflikty są nieodłączną częścią istnienia organizacji.
Nasza reakcja na konflikt uzależniona jest zazwyczaj od naszego automatycznego wzorca zachowania w obliczu zagrożenia. Najczęściej uciekamy od sytuacji, atakujemy albo wycofujemy się. Niestety żadna z tych metod nie przenosi zadowalającego, trwałego rozwiązania, a często wręcz doprowadza do eskalacji sporu.
Proponujemy inny sposób podejścia do konfliktów – systemową metodę uwzględniającą i angażującą każdą ze stron. Przynoszącą rozwiązanie typu wygrany – wygrany.

Spotkanie poprowadzą IZA NOWACZYK i BEATA MOCZKOWSKA – mediatorki, coachki i trenerki w idei Porozumienia bez Przemocy, założycielki FUNDACJI 4 KROKI. Łączy je gotowość do wspólnego działania i budowania świata, w którym ludzie potrafią rozmawiać ze sobą, potrafią się usłyszeć i rozwiązywać swoje konflikty, zamiast walczyć o racje. Mają łącznie prawie 50 lat doświadczeń pracy w biznesie i dla biznesu. Znają jego potrzeby i bolączki od podszewki.

Zapewniamy inspirującą atmosferę oraz networking z łódzką grupą Turkusowych Aktywistów, do której i Ty możesz dołączyć:-).

Zapewniamy kawę i herbatę oraz pyszne domowe ciasto :-).

AGENDA SPOTKANIA:
09.00 - 09:15 -> Poznajmy się, pogadajmy, "posieciujmy;-)".
09.15 - 09:25 -> Krótkie „zagajenie”:-).
09:25 – 10:45 -> Konflikt i co dalej? - warsztat i dyskusja.
10:45 – 11.00 -> Kwadrans na domknięcie .
Po 11:00 czas dla chętnych na „turkusowe rozmowy”:-).

Zapraszamy & PoZdrawiamy!
Turkusowi Aktywiści;-)
[Turkus nie jest taki różowy, jak się wydaje]

PS. Pigułka Wiedzy:
* Dla osób „nowych” i zainteresowanych tematem, polecamy zapoznanie się z książką „Pracować inaczej” (ang. "Reinventing Organizations") Frédérica Laloux.
* Jeśli nie zdążysz przeczytać książki przed Twoim pierwszym śniadaniem, to zapoznaj się z playlistą wideo: https://www.youtube.com/watch?v=w-zByoj4xJs&list=PLAYqU61OfSyW1ln46whecnyTnbxduETXL.
* Zapraszamy do naszej grupy na Facebooku: "Turkus w Łodzi". Znajdziesz tu ciekawe materiały, przydatne informacje i poznasz fajnych ludzi, w których płynie Turkusowa krew :D.

Naprawdę warto:-).