Kraków #12 Turkusowe Śniadanie z wiedzą

This is a past event

27 people went

Location image of event venue

Details

Cześć

Gorąco zapraszam wszystkich na nasze 12 Turkusowe Śniadanie w Krakowie.

Naszym gościem będzie Robert Palusiński, który zaprezentuje nam metodę Dragon Dreaming.

Dragon Dreaming, to pełen energii, konkretny sposób realizacji naszych marzeń/idei przy pomocy – jak powiada John Croft – skandalicznie skutecznej metody zarządzania projektem i organizacjami. Wyjątkowość tej metody polega na sięganiu do źródeł i esencji kreatywności oraz na czerpaniu z kolektywnej inteligencji i współpracy wszystkich zaangażowanych stron/interesariuszy.

Dzięki nowatorskiemu podejściu metoda sprawdza się szczególnie dobrze w „nowej ekonomii”, w małych grupach formalnych i nieformalnych, w przedsiębiorstwach społecznych, turkusowych, NGO-sach, kooperatywach, firmach zarządzanych projektowo i/lub partycypacyjnie oraz we wszelkich organizacjach uczących się, które mają świadomość nadchodzących zmian i potrafią się do nich dostosowywać. Jest przy tym równie skuteczna w nowoczesnym biznesie.
Dragon Dreaming to podejście systemowe, inspirowane kulturą Australijskich Aborygenów i najnowszymi, systemowymi teoriami zarządzania projektem (agile, start, scrum, Theory U, itp.). Jest to filozofia projektowania, która włącza każdy aspekt naszego życia opierając się na podejściu uczestniczącym, ekologicznym zrównoważeniu i elastyczności oraz sprawiedliwości społecznej. W przeciwieństwie do tradycyjnego zarządzania projektem, dzięki podejściu partycypacyjnemu, zaangażowanie oraz współodpowiedzialność za przedsięwzięcie staje się wspólną sprawą wszystkich uczestników/czek.

Dragon Dreaming oparte jest na zasadzie „win – win” czyli wygrany/a – wygrany/a. To jeden z najważniejszych elementów budowania trwałej struktury i zrównoważonej organizacji. Jeśli przegrywa jedna ze stron, to na dłuższą metę przegrywają wszystkie strony. Aborygeni wiedzieli o tym z praktyki. „Przegrana” zawsze zależy od kontekstu i nie trwa wiecznie. Kilku „przegranych” w małej grupie społecznej znacząco ją osłabia. Na poziomie emocjonalnym frustracja „przegranych” zaburza współpracę i w efekcie poważnie zmniejsza szansę grupy na przetrwanie. Człowiek jest istotą społeczną. Samotnicy i pustelnicy są wyjątkami. Nawet nasze mózgi – jak donoszą najnowsze badania – są nie tyle od myślenia, ile od jak najlepszego funkcjonowania w zbiorowości. Zasada „win-win” nie jest najnowszym wymysłem organizacyjnym. To jest konieczność, jeśli mamy przetrwać jako gatunek na tej planecie.

HARMONOGRAM::
7:50 drzwi otwarte
8:00-8:15 zamawianie śniadania i networking, oficjalne otwarcie przestrzeni
8:15-9:45 - prezentacja metody Dragon Dreaming
9:45-10:00 - podsumowanie
10:00-10:30 - 'Stolik' - spotkanie organizatorów
--------------------------------------------------

Mamy sporo miejsca, zatem weźcie ze sobą innych aby również mogli się zainspirować turkusowym sposobem myślenia, odczuwania i działania :)

==> LINK do naszego pliku informacyjnego.
https://docs.google.com/document/d/1ExzDAO5sbwOefqSTNyscQPNuyTaDOxpwIXdeGyj5UtA/edit?usp=sharing

W razie pytań piszcie/dzwońcie.

Pozdrawiam,
Piotr Kustra[masked]
[masked]

PS. Kto już był w Kolanku na śniadaniu wie że jest ono bardzo OK! Jak zwykle nasz event jest bezpłatny natomiast każdy może zamówić sobie śniadanie na miejscu. Koszt 28 pln, stół szwedzki/buffet.