Turkusowe Śniadanie wieczorem #1 - Kraków

Details

Na warsztacie zatytułowanym “Czy turkusowe śniadania są turkusowe?” szukaliśmy obszarów, które takie w kontekście organizacji Turkusowych Śniadania Polska (TŚP) nie są oraz zastanawialiśmy się co mogłoby to zmienić. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie czy TŚP powinny być turkusowe oraz co to w ogóle znaczy. Dzięki temu spotkaniu wyłoniły nam się obszary takie jak:

transparentność

świadomość (poziomy świadomości)

struktura (role i odpowiedzialności)

mierzenie wartości dla uczestników turkusowych śniadań - jak poznać, że występuje oraz jak o nią dbać, po czym poznajemy, że turkusowe śniadania dają wartość

Dziś, z przyjemnością ogłaszamy, że to już czas na kontynuację spotkania i rozpoczęcie przekuwania słów w czyny. Zmieniamy nazwę spotkania, z “Czy turkusowe śniadania są turkusowe?” na “Turkusowe Śniadanie - wieczorem” rozpoczynając tym samym nowy cykl naszych spotkań, które będą odbywały się w godzinach popołudniowych.

Na pierwszym spotkaniu chcemy przepracować tematy związane z transparentnością. Oznacza to, że wspólnie wybierzemy z naszej listy tematów lub zajmiemy się tematami, które wy zaproponujecie i znajdziemy dla nich rozwiązanie. Mogą to być np.:

co potrzebujesz wiedzieć o organizacji, która chce być turkusowa (na przykładzie TŚP) - statut, forma prawna, struktura, cele, finanse, strategia aby czuć się komfortowo w kontakcie z daną organizacją (np: pracując dla niej lub przychodząc na śniadanie TŚP)

co dla Ciebie oznacza transparentność i o jakich wiadomościach chciałbyś być informowany/a

Dla kogo?

każdą osobę zainteresowaną zrozumieniem podejścia turkusowego

nawet tych, którzy nie są związani z TŚP

Dlaczego może przyjść każdy?

wierzymy, że dzięki różnorodnej perspektywie wszyscy biorący udział w spotkaniu mogą nauczyć się więcej (więcej o naszych założeniach jest w linku na końcu)

Korzyści z udziału

pozyskasz wiedzę i praktyczne doświadczenie z partycypacyjnego wdrażania transparentności, zwłaszcza przykłady napięć jakie generuje transparentność, a tym samym lepiej zrozumiesz dlaczego jest ważna oraz co można zrobić żeby z większym prawdopodobieństwem skutecznie wdrażać turkusową transparentność (UWAGA: przy wdrażaniu turkusu nie bardzo istnieją “sprawdzone sposoby wdrażania”, więc nie należy kopiować tego 1 do 1)

będzie to świetna okazja do poznania metody prowadzenia dyskusji jaką jest World Cafe

Więcej informacji dotyczących spotkania oraz już zebranych tematów do przepracowania znajdziesz tutaj https://docs.google.com/spreadsheets/d/1avKUd0wX0W8l1TqqvIxHkmBcWPWEX0cctvDVUkE4YWY/edit

Format: World Cafe

Prowadzący: Roman Warkocz

Czas trwania:[masked]:20 - 20:30

Miejsce: Frania Cafe, Stradomska 19

Plan spotkania:

17:30 - 18:00 rejestracja, swobodny networking

18:00 - 18:15 przedstawianie się + funkcja LinkedIn “znajdź w pobliżu”

18:15 - 20:30 warsztaty

wprowadzenie do tematu ze strony organizacji TŚP (Alicja i Świstak)

wprowadzenie do metodologii pracy (Roman)

niepokoje związane z transparentnością

wybranie czterech tematów do pogłębienia

dyskusja moderowana World Cafe 4x15

ustalenie odpowiedzialności za działanie

podsumowanie

Kto organizuje:

Turkusowcy ( https://docs.google.com/document/d/1VmlrsiuCDrdyca7IWHfzuwEAnz-1iBSemn25AH3kCk0/edit#heading=h.686xzs4jcgrs ) - zwłaszcza Alicja i Świstak

Koszt i co się stanie z kasą?

Każdy (łącznie z organizatorami): płaci po 50 zł brutto. W zależności od ilości uczestników i ilości pieniędzy jakie uda nam się uzbierać rozważamy następujące możliwości:

minimalnie chcemy zapłacić facylitatorowi/moderatorowi warsztatu 200 zł (po odliczeniu podatków z evenea). Jeżeli do[masked] nie uda nam się zebrać minimalnej kwoty 250 zł (czyli sprzedać 5 biletów) to będziemy zmuszeni odwołać wydarzenie. W takiej sytuacji każda wpłata jaka została wysłana na nasze konto zostanie zwrócona.

jeżeli uda nam się uzbierać co najmniej 300 zł to wtedy nadwyżkę wydamy na ciastka, paluszki w Frania Cafe.

z kolei jeśli będziemy mieli fundusz wyższy niż 350 zł to każdą pozostałą część przekażemy facylitatorowi Romkowi.

Nie chcemy na tym NIC zarobić, to nie jest naszą intencją.
Pieniądze będziemy zbierać w dniu wydarzenia.

Dlaczego taki koszt? Chodzi o to, żeby to była forma “deklaracji portfelem” - ufam na tyle, żeby dać 50 zł i zarezerwować sobie miejsce. Obawiamy się, że przy darmowym wydarzeniu część osób mogła by nie przyjść (sprawdziliśmy i tak było[masked] na dwóch wydarzeniach testowych na które nikt nie przyszedł).

Będziemy informować ile osób zapłaciło. Nie ma możliwości zwrotu pieniędzy.

Roman Warkocz

Facylitator, HR Business Partner i mentor. Od 15 lat jest związany z obszarem HR w firmach projektowych (przemysł ciężki, automotive i IT). Facylituje pracę małych i dużych grup z wykorzystaniem takich metod jak World Cafe i Open Space Technology. Współpracuje z biznesem, 3 sektorem i administracją. Inicjuje i realizuje wiele projektów rozwojowo-szkoleniowych, a także projekty związane z innowacyjnością.