What we're about

Na Śniadaniach zajmujemy się tematyką związaną z modelem tzw. Turkusowych Organizacji (Frederic Laloux 'Pracować Inaczej' - książka dostępna na stronie autora).

Śniadania są otwarte dla wszystkich chętnych, zatem nieważne czy jesteś przedsiębiorcą, menedżerem, pracownikiem, szukającym nowej ścieżki, dołącz do nas!

Inicjatywa Turkusowych Śniadań dąży do tworzenia przestrzeni w których możemy 'dotknąć' tematów związanych z samozarządzaniem, samoorganizacją w biznesie, autentycznością i pełnią człowieka, celem ewolucyjnym organizacji, transformacją liderów, zmianą z hierarchicznych form organizacji pracy do organicznych/elastycznych struktur.

Przez nasze działania, w dłuższej perspektywie, mamy nadzieję na wpłynięcie na zmianę rynku pracy w Polsce :-) Ambitnie? Być może. Przyjdź, dołącz, zostań częścią tej zmiany :-)

FORMY ŚNIADAŃ - CZYLI CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ?

Śniadania mogą przybierać różne formy, w tym:

1) Śniadanie z Praktykiem

Na śniadaniu jest obecny (onsite lub online) praktyk który przedstawia swoje doświadczenie z turkusowymi praktykami/elementami zarządzania organizacją. Praktyka definiujemy jako osobę która ma doświadczenie w pracy z organizacją/zespołami przy użyciu trzech filarów w rozumieniu F. Laloux ‘Pracować Inaczej’. Na śniadaniu jest miejsce na pytania i odpowiedzi/dyskusję

2) Śniadanie z Dyskusją

Na śniadaniu nie ma praktyka w roli prelegenta. Całe śniadanie jest poświęcone dyskusji na tematy jakie interesują społeczność.

3) Śniadanie z Warsztatem

Na śniadaniu prowadzony jest warsztat który w sposób praktyczny przybliża społeczność do wartości i/lub praktyk Turkusowych Organizacji.

4) Śniadanie z Wiedzą

Podczas śniadania wspólnie oglądamy jakiś wywiad/prelekcje lub ktoś czyta artykuł/fragment książki, a następnie prowadzimy dialog na ten temat.

5) Śniadanie z Panelem

Na śniadanie zostaje zaproszonych dwóch lub więcej praktyków. Forma śniadania to panel dyskusyjny moderowany przez opiekuna lokalnego/innego wybranego do tej roli członka. Społeczność ma możliwość obserwować konfrontację różnych wizji praktyki Turkusu.

HISTORIA TŚ & STAN OBECNY

Inicjatywa została założona przez Gabi Krupę 10.04.2017 we Wrocławiu. Obecnie działa w całej Polsce w kilku miastach. Ma ona charakter lokalno-ogólnopolski i jest rozwijana przez zespół Opiekunów Lokalnych który operacyjnie jest oparty o Turkusowe fundamenty :-). Lista aktualnych Opiekunów Lokalnych wygląda następująco dla aktywnych miast (dn. 26.09.2018):

Wrocław - Łukasz Socz Solarski (Startup Poland)

Warszawa - Gabi Krupa (www.Energized.org/pl)

Poznań - Adam Matysiak (Turkusowy Poznan)

Trójmiasto - Przemek Karczewski (www.Dwanaściepytan.pl)

Kraków - Piotr Kustra

Katowice - Dawid Sienkiewicz i Dominik Nowak

Rzeszów - Izabela Zych

Łódź - Paula Orlik i Andrzej Woroszyło

GRUPY DEDYKOWANE POSZCZEGÓLNYM MIASTOM:

Grupa na której obecnie się znajdujesz to Turkusowe Śniadania Polska. Oznacza to że po zapisaniu się na nią, raz na jakiś czas, będziesz otrzymywał od grupy TŚ informacje o ogólnopolskich inicjatywach i projektach.

Jeżeli jesteś zainteresowany uczestnictwem w Turkusowych Śniadaniach w poszczególnych lokalizacjach, zapraszamy Cię do zapisania się na grupę dedykowaną Twojej lokalizacji.

Wroclaw:

https://www.meetup.com/Wroclaw-Turkusowe-Sniadania

Warszawa

https://www.meetup.com/Warszawa-Turkusowe-Śniadania (https://www.meetup.com/Warszawa-Turkusowe-%C5%9Aniadania)

Krakow

https://www.meetup.com/Krakow-Turkusowe-Śniadania (https://www.meetup.com/Krakow-Turkusowe-%C5%9Aniadania)

Poznan

https://www.meetup.com/Poznan-TurkusoweSniadania

Gdansk

https://www.meetup.com/Gdansk-Turkusowe-Śniadania (https://www.meetup.com/Gdansk-Turkusowe-%C5%9Aniadania)

Rzeszow

https://www.meetup.com/Rzeszow-Turkusowe-Sniadania

Katowice

https://www.meetup.com/Katowice-Turkusowe-Śniadania (https://www.meetup.com/Katowice-Turkusowe-%C5%9Aniadania)

Lodz

https://www.meetup.com/Łodź-Turkusowe-Śniadania (https://www.meetup.com/%C5%81od%C5%BA-Turkusowe-%C5%9Aniadania)

Bydgoszcz

https://www.meetup.com/Bydgoszcz-Turkusowe-Śniadania (https://www.meetup.com/Bydgoszcz-Turkusowe-%C5%9Aniadania)

DODATKOWE MIEJSCA SPOTKAŃ Z TŚ:

Aby być na bieżąco z naszą inicjatywą zapraszamy Cię na nasz fan page:

https://facebook.com/turkusowesniadania/

Nagrania z części spotkań są na naszym YT:

https://www.youtube.com/channel/UC9-hugL_o2kQpVAm1EzA8Jg

Jeśli chciałbyś/łabyś rozpocząć Turkusowe Śniadania w swoim mieście, odezwij się - porozmawiajmy@turkusowesniadania.pl

Pozdrawiamy!

Zespół Turkusowych Śniadań

Upcoming events (5+)

Warszawa #16 Turkusowe Sniadanie z Prelegentem

Spaces - Warsaw, Marszałkowska

Witajcie! Zapraszamy na 16'te Turkusowe Śniadanie w Warszawie w Spaces. Tym razem będziemy rozmawiać o samoorganizacji w korporacji. Naszym inspiratorem będzie Adam Kwiecień. Adam opowie o swoim udziale we wprowadzaniu Agile i Scrum w Orange [masked]) i mBank [masked]). Głównymi elementami opowieści będą: - samoorganizacja w zespołach - podjęte próby, eksperymenty i działania oraz ich skutki - refleksje i wnioski, Będzie dużo czasu na pytania i dyskusję, zobaczycie przykłady z życia oraz subiektywną i szczerą opowieść o doświadczeniach Adama. Zapraszamy! Gabi Krupa | Opiekun Lokalny TŚ Energized.org Polska | Partner Wspierający TŚ

Kraków #13 Turkusowe Śniadanie z warsztatem

Kolanko no 6

Cześć Gorąco zapraszam wszystkich na nasze 13 Turkusowe Śniadanie w Krakowie. Naszym gościem będzie Przemek Dziewitek, który zaprosi nas do osobitego doświadczania procesu zmiany naszych nawyków. Wyszkol mnie, bądź wobec mnie stanowczy, a złożę świat u twoich stóp. Pobłażaj mi, a cię zniszczę Kim jestem? Jestem nawykiem. Stephen R. Covey „8 nawyk – od efektywności do wielkości i odkrycia własnego głosu. Nawyk, schemat – to się dość źle kojarzy. W stereotypowym myśleniu to zaprzeczenie elastyczności, kreatywności. Paradoks polega na tym, że bez nawyków nie jesteśmy w stanie być elastyczni! Jeżeli chcę twórczo grać na gitarze, muszę wcześniej godzinami gimnastykować palce, żeby automatycznie, nawykowo, układały się na strunach. Muszę wyrobić w sobie całą gamę schematów, żeby dysponując nimi zagrać koncert. Jeżeli chcę zarządzać ludźmi, muszę wypracować w sobie zdolność koncentracji na drugim człowieku, umiejętność słuchania go, wyczuwania jego nastrojów, widzenia jego potencjału. Mogę wtedy wspólnie z nim wypracowywać zadania adekwatne do jego możliwości. Zresztą wtedy właśnie budzi się jego wewnętrzne zaangażowanie i okazuje się, że stać go na takie rzeczy, których w ogóle nie przewidywaliśmy. Praca z nawykami jest trudna i niewdzięczna, gdy już nam się wydaje, że zastąpiliśmy stare nawyki nowymi, przydarza się coś, co bezpośrednio z pamięci emocjonalnej uwalnia nasze stare destrukcyjne nawyki. I co wtedy? HARMONOGRAM:: 7:50 drzwi otwarte 8:00-8:15 zamawianie śniadania i networking, oficjalne otwarcie przestrzeni 8:15-9:45 - doświadczania procesu zmiany nawyków 9:45-10:00 - podsumowanie 10:00-10:15 zamkniecie 10:15-10:45 - 'Stolik' - spotkanie organizatorów -------------------------------------------------- Mamy sporo miejsca, zatem weźcie ze sobą innych aby również mogli się zainspirować turkusowym sposobem myślenia, odczuwania i działania :) ==> LINK do naszego pliku informacyjnego. https://docs.google.com/document/d/1ExzDAO5sbwOefqSTNyscQPNuyTaDOxpwIXdeGyj5UtA/edit?usp=sharing W razie pytań piszcie/dzwońcie. Pozdrawiam, Piotr Kustra[masked] [masked] PS. Kto już był w Kolanku na śniadaniu wie że jest ono bardzo OK! Jak zwykle nasz event jest bezpłatny natomiast każdy może zamówić sobie śniadanie na miejscu. Koszt 28 pln, stół szwedzki/buffet.

11 Turkusowe Śniadanie Trójmiasto - z prelegentem

Desmart Agile Software House

Drogie Trójmiasto, Czerwiec mija trochę leniwie, ale już w lipcu 11 odbędzie się Turkusowe Śniadanie. Tym razem będzie case study transformacji organizacji. Poznamy model The Liminal Pathways by Gisela Wendling - business case & workshop pomagający w transformacji kultury organizacyjnej. Dowiemy się między innymi: # Jak być przewodnikiem transformacji, by odbyła się organicznie i niemalże niezauważalnie, stając się częścią DNA ludzi? # Jakie role odgrywają istotną rolę w procesie transformacji, który (jak wiemy) trwa w czasie? # Jakie równoległe procesy muszą być świadomie prowadzone, aby osiągnąć sukces transformacji? Na podróż poprzez konkretny business case, jednocześnie odnosząc się do Twoich własnych doświadczeń przechodzenia przez transformację zaprasza Sylwia Lewandowska-Akhvlediani. Sylwia jest psychologiem biznesu (Uniwersytet SWPS), przewodnikiem transformacji międzynarodowych korporacji w Polsce i zagranicą, Sparing partnerem zarządów, liderów i managerów, którzy chcą świadomie, pozytywnie wpływać na organizacje, jej zyskowność, poszanowanie planety, tworząc pozytywne miejsca pracy. Prywatnie żona Gruzina, mama Niko i Mai. Autorka metodologii i książki „5 przebudzonych talentów - kompetencje liderów biznesu” Serdecznie zapraszam 11 lipca tradycyjnie do Desmart w Gdyni. Ponadto, wychodząc na przeciw oczekiwaniom kulinarnym i chcąc uwiarygodnić nazwę naszych śniadań chcemy aby Turkusowe Śniadania Trójmiasto były bardziej śniadaniowe. Od najbliższego spotkania nasza kochana restauracja Kluska z ul. Abrahama 26 lok 1 będzie dostarczać prosto pod drzwi @Desmartu pyszne śniadania:) Jeśli chcesz się załapać na smakowitego i cieplutkiego bajgla lub omleta, musisz wykonać 2 proste kroki. 1. Wejdź na stronę https://m.facebook.com/pg/KluskaGdynia/menu/ i wybierz śniadanie, które chciałbyś schrupać. 2. Wykonaj przelew na kwotę 15 zł na konto[masked] [masked] w tytule wpisując "Turkusowe Śniadania 27.03 oraz 'nazwa wybranej potrawy". Smacznego 🙂 Przemek

Wrocław #20+ Turkusowe Śniadanie

Coders Lab Wrocław

Turkusowe śniadanie w siedzibie Coders Lab Wrocław. Informacje dot. wydarzenia pojawią bliżej daty śniadania.

Past events (89)

Photos (248)